Українським студентам нададуть освіту за кордоном за рахунок держави

Čytaty latynkoju
Українським студентам нададуть освіту за кордоном за рахунок держави

Талановита українська молодь невдовзі зможе скористатися державною програмою щодо навчання за кордоном у престижних вишах. Особливість цієї програми у тому, що її фінансуватимуть не приватні меценати, а уряд України. Розвиток кадрової бази та нові можливості для здобуття закордонного досвіду — такі основі цілі у новітньої української стипендіальної програми. Вона фінансуватиметься державним коштом. Про стипендію повідомила народна депутатка Альона Шкрум. Вона зазначила, що для отримання цієї стипендії студентам після навчання необхідно буде 3 роки пропрацювати на державній службі в органах чи відомствах в Україні.

Які основні положення законопроекту

Народна депутатка коротко окреслила, як працюватиме новий нормативно-правовий акт. Український уряд з огляду на пріоритетні для України напрямки реформ та об’єктивні потреби державної служби визначатиме перелік спеціальностей, доступних студентам в межах стипендіальної програми, та кількість таких стипендій. Згодом на них можна буде подаватися.

Українці вступають на магістратуру для навчання в ТОП-100 вишів світу за цими спеціальностями. Претенденти на повну стипендію для навчання відбираються на конкурсній основі. Із такими пошукачами укладатимуться договір про надання стипендії та договір застави майна, який підтверджує повернення державі, витрат у випадку невиконання стипендіатом умов договору про надання стипендії.

Раніше ми повідомляли про запускGoogle запускає в Україні підприємницьку освітню програму для жінок компанією Google підприємницької освітньої програми для жінок. Вона має на меті розвиток стартапів та компаній у сегменті малого й середнього бізнесу, які створюють жінки.