Стало відомо, скільки грошей ProZorro принесла українському бюджету

Čytaty latynkoju
Стало відомо, скільки грошей ProZorro принесла українському бюджету

За 2017 рік система із запобігання корупції ProZorro.Продажі принесла до бюджету країни майже 5 млрд гривень, розповів на презентації результатів проекту його керівник Олексій Соболєв.

Які річні підсумки роботи ProZorro

За рік через систему було куплено товарів на суму майже 4,7 млрд грн. Серед них значну частку складали продажі майна несплатоспроможних банків, зокрема «Банку Форум», «Дельта банку», «Фінанси та кредит», «Фідобанку» та «Банку Хрещатик». Загалом через ProZorro.Продажі було оголошено 122 тисячі аукціонів. На продаж майна виставляють свої активи великі державні підприємства. Серед них: «Укренерго», «Енергоатом», «Укрпошта», «Укргазвидобування», «Приватбанк» та «Укрзалізниця». Соболєв також розповів, що система дуже швидко нарощує обсяг. Нещодавно вони навіть побили власний рекорд – за один день продали майже на 300 млн грн. При цьому був аукціон, де стартова ціна збільшилась на 91 млн грн.

Нагадаємо, що у Мінекономрозвитку запускаютьProZorro та Мінекономрозвитку запускають «голландські аукціони» «голландські аукціони»,  які застосовуватимуть для продажу активів банків, що ліквідуються.