Сьогодні відзначають 100-річчя української авіації

Čytaty latynkoju
Сьогодні відзначають 100-річчя української авіації

Військово-повітряні (авіаційні та повітроплавальні) формування існували в структурі Збройнил сил України на усіх етапах Української Революції. Представники авіації і брали посильну участь у цій боротьбі на початку XX століття. Саме з них почалися перші кроки до створення літаків у нашій країні. На часі згадати про те, як починалася українська авіація.

Коли було створено національну авіацію

13 грудня 1917 року Центральна Рада України офіційно оголосила про створення повітряного флоту. Командувачем авіації армії УНР було призначено підполковника Віктора Павленка. Станом на січень 1918-го в реєстрах управління української авіації перебувало 188 літаків. Для підготовки власних кваліфікованих кадрів у Кам’янці-Подільському діяла авіашкола (з 11 жовтня 1919 року протягом 7 місяців).

Головним завданням авіаторів були розвідка, кур’єрські польоти, евакуація майна і техніки, дипломатичні місії. Основу авіації УНР становили літаки переважно німецького та австрійського виробництва: розвідники DFW, «Ганза-Бранденбург», винищувачі «Альбатрос», багатомоторні бомбардувальники «Цеппелін-Штаакен». Авіація Української Галицької Армії (УГА) була заснована 1 грудня 1918 року. Командиром «летунського відділу» призначався Петро Франко, син письменника Івана Франка. Ключовим місцем дислокації авіаційних сил УГА була Вінниця.

Двомісний розвідник "Фарман" Запорозького авіазагону. Лютий-березень 1918, реконструкція Т.Штика

Двомісний розвідник “Фарман” Запорозького авіазагону. Лютий-березень 1918, реконструкція Т.Штика

Сучасники намагаються не зганьбити попередників у темпах розвитку пасажирських перевезень на літаках. Нагадаємо, раніше стало відомо про показники пасажиропотокуКиївський аеропорт вдвічі збільшив пасажиропотік столичного аеропорту «Київ (Жуляни)».

Літак

Літак “Цеппелін-Штаакен XIV” під Кам’янцем-Подільським, серпень 1919