25 країн ЄС об’єдналися для співпраці у сфері безпеки та оборони

Čytaty latynkoju
25 країн ЄС об’єдналися для співпраці у сфері безпеки та оборони

Відтепер 25 країн ЄС розпочинають «постійне структурне співробітництво». Основна ідея співпраці – підвищити ефективність завдяки спільному виконанню того, що кожна з країн зараз робить самостійно.

Які країни ЄС увійшли до PESCO

У PESCO увійшли: Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія та Швеція.

Що передбачає співпраця

Країни-члени ЄС співпрацюватимуть у сфері безпеки та оборони. Це дозволить розвивати спільні оборонні можливості, інвестувати у спільні проекти та підвищити оперативну готовність збройних сил кожної країни.

Нагадаємо, Європейський Союз створюєЄС створює найбільшу в світі ЗВТ з Японією найбільшу у світі зону вільної торгівлі із Японією. Угода знижує тарифи, започатковує співпрацю у сфері стандартів та регулювання, відкриває ринки державних закупівель. Підписавши угоду, сторони зобов’язуються підтримувати світову економіку «на основі вільних, відкритих і чесних ринків з чіткими та прозорими правилами». Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер назвав угоду потужним політичним сигналом світові.