Із 2019 року в Україні скасують податок на прибуток

Čytaty latynkoju
Із 2019 року в Україні скасують податок на прибуток

Про які саме зміни та новий податок йдеться

Президент України Петро Порошенко заявив про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Це станеться із 1 січня 2019 року. Заяву про це було оприлюднено під час зустрічі із представниками бізнесу 1 грудня 2017-го. Скасування цього податку загалом може спричинити втрати для національного бюджету до 23 млрд грн. Проте цей крок очільник української держави називає свідомим ризиком для стимулювання бізнесу до реінвестицій у економічне зростання. Також урядові належить розробити компенсаторні механізму для покриття можливих втрат, коли податок буде скасовано.

Коли розпочався процес скасування податку і до чого це призведе

Український уряд схвалив законопроект щодо скасування старого податку та зміни його податком на виведений капітал на початку жовтня 2017 року. Ключова ідея пропозицій уряду — отримана компанією чи підприємством сума прибутку не оподатковується, допоки її не виплачують власникам чи акціонерам у формі дивідендів чи платежам, що прирівнюються до дивідендів.

Відтак оподатковуватимуть лише ту частину прибутку, яка не скерована на розширення виробництва чи створення нових робочих місць. Президент та уряд наголошують, що таким чином хочуть дати бізнесу сигнал про необхідність відмовитися від механізмів мінімізації оподаткування. Інвестори також не мають сплачувати за свій розвиток, оновлення технологій чи створення робочих місць. Таку точку зору підтримав й Ілля Несходовський, представник ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» (РПР).

Раніше ми розповідали вам про те, скільки онлайн-документів та звітності проходить чере1 млн на добу — у ДФС розповіли про роботу з електронною звітністюз електронні кабінети платників податків у Державній фіскальній службі України.