НБУ оприлюднить ставки за кредитами для бізнесу

Čytaty latynkoju
НБУ оприлюднить ставки за кредитами для бізнесу

НБУ опублікує нові дані про кредити, надані великим, середнім, малим і мікропідприємствам – юридичним особам, за видами валют та за строками погашення.

Кому буде корисна статистика від НБУ

Збір такої інформації від банків було розпочато в червні 2017 року після ряду обговорень Нацбанку з компаніями, які спеціалізуються на зборі та аналізі даних про діяльність МСП. За даними Нацбанку, зараз якість інформації є достатньою для її публікації на регулярній основі. Будуть опубліковані відсоткові ставки за новими кредитами, наданими юридичним особам. Вся інформація буде надаватися за видами валют. Так само будуть оприлюднені дані про кредити фізичним особам-підприємцям, залежно від розміру підприємництва за видами валют. Буде доступне також сортування інформації за строками погашення і відсоткові ставки за ними. НБУ очікує, що регулярні публікації дозволять докладніше аналізувати стан і структурні зміни в економіці. Перші дані – за жовтень 2017 року – опубліковано в розділі «Грошово-кредитна і фінансова статистика» на сайті НБУ.

Нагадаємо, що Нацбанк України готуєНБУ запропонує відкриття банківського рахунку онлайн низку змін. Завдяки нововведенням відкриття банківських рахунків в Україні відбуватиметься онлайн і за короткий проміжок часу, без потреби відвідувати відділення чи заповнювати паперові форми і договори.