Українські науковці проводитимуть експерименти в CERN

Čytaty latynkoju
Українські науковці проводитимуть експерименти в CERN

Скільки коштує програма участі

У 2016 році з бюджету України було виділено заплатили 270 тис, в 2017 році — 1 млн швейцарських франків.  Ці кошти виплачуються за можливість проводити дослідження на унікальному обладнані CERN. Допомагає державі проведення тендерів та участь у них підприємств, виробництв і наукових інститутів, зауважила очільниця МОН Лілія Гриневич.

Загальна сума тендерів уже становить 550 тисяч швейцарських франків. Строк виконання — 2017-2018 роки. Наразі Європейська організація ядерних досліджень зацікавлена збільшувати залученість українських організацій до виконання тендерів, зокрема, щодо поставок металевої продукції.

Хто співпрацюватиме зі Швейцарією

Тендери на матеріали для швейцарців виграли 2 організації. Установа Національної академії наук – Інститут сцинтиляційних матеріалів, стане постачальником пластмасових сцинтиляторів для стратегічних досліджень. ТОВ «Світлодіодні технології» вже декілька років спеціально для CERN випускає мікрокабелі. Ця українська розробка є унікальною і не випускається в жодній іншій країні, наголосив представник України в CERN Борис Гриньов.

Раніше ми розповідали про те, що українські виші отримали доступ доУкраїнські виші отримали доступ до міжнародного онлайн-архіву для науковців міжнародного наукового онлайн-архіву.