Українці з проекту Open World для незрячих відвідали Японію

Čytaty latynkoju
Українці з проекту Open World для незрячих відвідали Японію

Що варто знати про цей український стартап

Open World — соціальний технологічний проект, який допомагає незрячим людям та людям з вадами зору в навігації містом. Саме для них команда проекту розробила спеціальні маячки. Ці пристрої встановлюються на об’єктах міської інфраструктури. Мережа таких пристроїв дає можливість прокласти маршрут і дізнатись точне місце знаходження об’єкту в просторі. Для цього достатньо лише отримати звуковий сигнал від такого маячка.

Пілотний проект цього стартапу було інстальовано у Києві на Майдані Незалежності минулоріч. Саме тоді було встановлено перші 10 маячків. Їх було використано для тестування механізмів навігації для людей із вадами зору.

Сьогодні Open World працюють над новим поколінням маячків. Також прес-служба київського мера зазначає, що Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМДА розробляє плани їх подальшого впровадження в рамках міської інфраструктури. Використання подібної технології може значно покращити умови навігації для українців з вадами зору не лише у столиці.

Чого вчилися українці у Японії

У Японії команда українського стартапу зустрілася з Дайсаку Кадокава – мером Кіото, а також презентувала свої рішення директорам департаментів транспорту та туризму японського міста. В рамках проведених зустрічей розробники з України мали змогу ознайомитися з тим, як технології допомагають містам у Японії — та запропонували об’єднати японську систему інтеграції людей з проблемним зором із існуючою системою Open World.

Раніше ми спілкувалися з представницею стартапу та розповідали вам історію заснування й розвиткуЛеся Кондратюк, Open World: «Раджу починати з команди, а не з ідеї» проекту Open World.