У Німеччині пропонують скасувати 8-годинний робочий день

Čytaty latynkoju
У Німеччині пропонують скасувати 8-годинний робочий день

У Німеччині слід запровадити гнучкіший графік роботи в офісах та корпораціях. Цей крок потрібен для підтримки конкурентоспроможності німецьких компаній. Скорочений робочий день не вплине негативно на економічні показники, запевняє експерт.

Як планують змінити тривалість робочого дня

Компанії, які хочуть вижити в новому, просякнутому цифровими технологіями, світі, повинні бути маневреними та вміти швидко скликати своїх співробітників до вирішення завдань — і так само швидко давати їм змогу займатися власними справами. Переконання, що робочий день починається в офісі вранці та закінчується після виходу з офісу, застаріло, вважає Шмідт.

Водночас фахівець застеріг від прихованого збільшення робочого часу внаслідок реформування трудового законодавства. Справа в тому, що німецькі роботодавці давно виступають за скасування 8-годинного робочого дня. На їхню думку, слід виступати за збереження чинної норми щодо обмеження праці 48 годинами на тиждень. Вони також виступають за скорочення тривалості з 11 до 9 годин зафіксованої в законодавстві норми обов’язкової перерви між робочими днями. Представники профспілкового руху виступають проти цієї зміни. Вони остерігаються фактичного збільшення робочого часу для працівників. Рада економічних експертів передала свої висновки канцлерці ФРН Анґелі Меркель. Саме їй належить визначити остаточну долю подібних поправок до трудового законодавства Німеччини.

Нагадаємо, раніше ми розповідали вам про те, як у Німеччині використовуютьЯк німецькі парламентарі враховують науку та IT у передвиборчих перегонах електронну демократію. Серед оприлюднених фактів — низка цікавих кейсів щодо голосування та проведення виборів.