Бізнес-настрої у світі перебувають на найвищому рівні за минулі 6,5 років

Čytaty latynkoju
Бізнес-настрої у світі перебувають на найвищому рівні за минулі 6,5 років

В опитуванні ifo стали учасниками понад 1,1 тис експертів зі 120 країн. Респонденти у цілому позитивно оцінили ситуацію для бізнесу в усіх регіонах світу, крім Близького Сходу та Північної Африки. Це означає, що попри політичні та суспільні кризи, діловий клімат та бізнес на планеті вважається досить стабільним та прогресивним.

Перспективи розвитку бізнесу у світі

Експерти з промислово розвинених країн дивляться на перспективи розвитку ситуації з меншим оптимізмом, що притаманно для суспільств із консервативними моделями економіки. Натомість їхні колеги в державах з перехідною економікою та у країнах, що розвиваються, налаштовані оптимістично щодо перспектив економічного розвитку та можливостей для інвестування. Як зазначають в ifo, так званий індекс бізнес-очікувань особливо виріс у країнах Латинської Америки. Серед припущень, які при цьому висловлюють експерти, — варіант прискорення темпів зростання цін. Натомість розвиток світової торгівлі навпаки сповільниться, наголошують вони.

Крім того, очікується, що долар США подорожчає відносно інших валют. Водночас зменшилась кількість економістів, які вважають, що обмеження щодо експортних постачань товарів та послуг становить помітну проблему для подальшого макроекономічного поступу на загальнопланетарному рівні. Розгортання сценаріїв розвитку економіки можливе за обома сценаріями.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні уряд створюєУряд має намір створити експортно-кредитне агентство експортно-кредитне агентство. Воно має допомогти із пошуком та залученням до економіки України нових інвестицій та партнерів.