Понад 50 українських міст долучилися до бюджету участі

Čytaty latynkoju
Понад 50 українських міст долучилися до бюджету участі

«Громадський проект» — електронна платформа, на базі якої реалізується бюджет участі. Це процес перерозподілу частини міського бюджету на проекти, подані його активістами. Так, в рамках певної суми жителі можуть подавати свої пропозиції щодо покращення міста, проводити публічне голосування за такі проекти, а міська рада, в свою чергу, може втілювати їх у життя і звітувати про процес реалізації.

Як реалізують бюджет участі

На сьогодні системою «Громадський проект» активно користуються такі міста як Київ, Дніпро, Львів, Тернопіль, Хмельницький, Суми, Кривий Ріг, Чернігів, Рівне, Житомир та ще чотири десятки інших міст. 5 міст проекту — в Донецькій області. У Дніпрі в цілому за два цикли 2017 року було подано 564 проектів, більш ніж 70 тисяч жителів взяли участь у голосуванні. У минулому році за два тижні в голосуванні взяли понад 23 тис жителів Львова. Всього було віддано за проекти 27764 голоси. Кожен міг проголосувати за один великий і один малий проект. У Києві в 2017 році за проекти розвитку міста було віддано понад 400 тисяч голосів. Цього року до участі було подано понад 800 проектів, з них 564 пройшли експертизу і були допущені до голосування. Всього проголосувало понад 130 тис жителів Києва. Цьогоріч КМДА збільшила фінансуваннКиянам виділяють 2 млн грн для проектів громадського бюджетуя до 100 млн грн.

Про технологію голосування

Платформа «Громадський проект» функціонує за ініціативи SocialBoost (за підтримки ІБСЕД і USAID). Проект максимально інтегрований в українські IT-реалії. Модуль авторизації приймає всі сучасні системи ідентифікації: Bank ID, електронні цифрові підписи (ЕЦП), емітовані картки жителя окремо взятих міст. Такі системи гарантують чесність голосування. На український приклад використання системи бюджету участі вже є попит в сусідніх державах. «Громадський проект» планує передачу системи в користування країнам Балтії, а також буде представлений в 2017 році на Smart City Expo World Congress в Барселоні.