НБУ запропонує відкриття банківського рахунку онлайн

Čytaty latynkoju
НБУ запропонує відкриття банківського рахунку онлайн

У чому полягає нова ініціатива фінрегулятора

Станом на осінь 2017 року більшість банків в Україні вимагають для відкриття рахунку надання копій паперових документів, особисті дані та видають договір чи відкривають користування банківським продуктом після того, як клієнт відвідає відділення особисто. В НБУ пропонують для вже чинних клієнтів будь-яких банків надати можливість відкриття нових рахунків в будь-якому банку простим заповненням онлайн-форми. Загальна процедура триватиме декілька хвилин.

Як працюватиме ця онлайн-технологія

З технічної точки зору це працюватиме як комбінація BankID, звернення до держреєстрів за інформацією про користувача та використанням технології електронного цифрового підпису. Надані через форму реєстраційні дані та електронний цифровий підпис будуть передані до держреєстру. Після валідації клієнт отримуватиме підтвердження чи відмову у відкритті рахунку. Жодних відвідин відділення із документами та додаткових витрат часу.

Коли українці зможуть скористатися нововведенням

Поки що представники Нацбанку не називають конкретних строків запуску нової можливості. Крім того, спочатку треба буде прийняти низку законодавчих актів та постанов, які дадуть змогу реалізувати усі ці зміни. Механізм онлайн-відкриття рахунків не стане обов’язковим для банків, а лише рекомендованим.

Нагадаємо, раніше ми розповідали вам про зміниНБУ продовжує дерегуляцію валютного ринку, ініційовані НБУ щодо фінансового законодавства.