В Україні доступ до містобудівних документів дадуть онлайн

Čytaty latynkoju
В Україні доступ до містобудівних документів дадуть онлайн

Ресурс забезпечить кращий нагляд з боку громадянського суспільства за місцевими органами влади, мінімізує корупційні ризики, а також підвищить рівень взаємодовіри та партнерства між державою, бізнесом та громадянами.

Для чого створюється ресурс

Нині, якщо інвестор знайшов земельну ділянку, на якій планує побудувати щось, то йому має бути достатньо знайти із відкритих данихЧерез портал Є-Data вже проведено платежів на 4 трлн грн інформацію про цю ділянку. За декілька хвилин він має отримати інформацію про можливість реалізувати проект з огляду на містобудівні обмеження. В реальності інвестора чекає тривалий шлях пошуку через посередників контактів з місцевою владою, запити та отримання викопіювань на папері з генплану (якщо він є взагалі). І ніхто не може спрогнозувати, скільки часу, грошей та нервів майбутній інвестор витратить на процедуру, яку взагалі закон не передбачає. Зараз на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних Data.gov.ua розміщено інформацію лише про:

  • 3 схеми окремих міжрайонних територій;
  • 14 генпланів;
  • 33 детальні плани територій.

Загалом, за даними Мінрегіону, оприлюднено 24% від містобудівної документації на всю Україну. Експерти BRDO вважають таку ситуацію неприйнятною і переконані, що містобудівна документація має бути опублікованою за всіма адміністративно-територіальним одиницям. Більш того, вона має бути відкритою та доступною, бо це не лише законодавча вимога, а й потрібно громадськості та інвесторам.