ЄС запускає онлайн-мапу для перевірки санкційних компаній

Čytaty latynkoju
ЄС запускає онлайн-мапу для перевірки санкційних компаній

В чому полягає нововведення

ЄС у п’ятницю, 29 вересня, запускає інтерактивну онлайн-мапу. На неї буде нанесено дані щодо міжнародних санкцій, які діють проти режимів, організацій та окремих фізичних осіб в усьому світі. Сервіс покликаний допомогти підприємцям з ЄС, які ведуть бізнес за кордоном. За його допомогою вони зможуть отримати комплексну інформацію щодо санкцій у світі та уникнути їхнього порушення.

Обравши окрему країну, представник бізнесу зможе переглянути список санкційних компаній. Також буде змога здійснювати пошук за різними секторами економіки або за назвами підприємств чи іменами фізичних осіб.

Чому цей сервіс важливий

На даний момент діють міжнародні санкції проти авторитарних режимів у десятках країн світу, а також проти багатьох терористичних організацій. За інформацією AFP, документи щодо санкцій у світі, — це сотні сторінок юридичного тексту. Більшості підприємців немає ні можливості, ані часу для вивчення цих тонкощів. Одночасно порушення санкцій можуть обернутися багатомільйонними штрафами за співробітництво великих компаній чи банків із режимами та урядами, протя яких запроваджено економічні чи політичні санкції.

Читайте також: Приклад для України — чим вабить електронна Естонія

Важливість нового онлайн-сервісу також полягає у запобіганні випадкам, коли бізнес відмовляється від співпраці з країнами та організаціями, які не є об’єктом обмежувальних заходів.

Естонія, яка нині головує у ЄС та яка займалась створенням онлайн-карти, стверджує, що держоргани країн-членів ЄС та європейські інституції щодня отримують тисячі запитів від компаній щодо санкцій, яких вони повинні дотримуватися. Відтак онлайн-мапа допоможе спростити пошук та надання такої інформації.