Сонячний парк у Сахарі живитиме енергією Європу

Čytaty latynkoju
Сонячний парк у Сахарі живитиме енергією Європу

Якщо уряд Тунісу найближчим часом схвалить проект будівництва, парк має стати найграндіознішим проектом з експорту електроенергіїФінляндія готова інвестувати у виробництво енергії в Україні. Вироблену сонячну енергію направлятимуть на Мальту, в Італію і Францію, використовуючи підводні кабелі.

Як функціонуватиме сонячний парк у Сахарі

Головний виконавчий директор TuNur Кевін Сара зауважив, що якщо європейські уряди серйозно ставляться до Паризької угоди про клімат, то необхідно почати імпортувати енергію з відновлюваних джерел. Наразі 60% первинної енергії в Європі імпортується з Близького Сходу, який просто продовжує використовувати викопне паливо. ЄС вже розглядає можливість присвоєння пріоритетного статусу підводного кабелю, що з’єднує Туніс з Італією, і TuNur очікує, що будівельні роботи почнуться до 2019 року на південному заході Тунісу. Сонячний парк втричі перевищуватиме розміри Манхеттена. Він включатиме в себе 200-метрові башти і сотні тисяч дзеркал, що відбиватимуть на них сонячне світло. Нова СЕС створить у Тунісі близько 20 тис робочих місць. Для роботи сонячного парку компанія використовуватиме стічні води з місцевої фінікової плантації. Також вироблену електроенергію готові постачати і в мережу Тунісу, який часто стикається з її браком.

Ми маємо намір почати доставку електроенергії на Мальту до 2021 року. Наступного року може бути прокладений перший з двох кабелів в Італію, а до 2024 року доставляти енергію зможуть і до Франції.