Підписано закон, що звільняє нерезидентів від оподаткування цінних паперів

Čytaty latynkoju
Підписано закон, що звільняє нерезидентів від оподаткування цінних паперів

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери». Даний закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

Що зміниться в оподаткуванні

Не підлягають оподаткуванню доходи, отримані нерезидентами у вигляді процентів або доходу (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями.

Згідно з програмою з Міжнародним валютним фондом, Україна в кінці 2017 року повинна повернутися на ринок зовнішніх комерційних запозичень з випуском єврооблігацій на $1 млрд. За оцінками експертів, Мінфін випустить нові єврооблігації з терміном погашення від 10 до 15 років з купоном 7,3-7,5% загальним об’ємом до $2,5 млрд.

При цьому чистий обсяг після вирахування витрат на викуп колишніх облігацій становитиме близько $1 млрд. Нагадаємо, що міжнародні валютні резервиМіжнародні валютні резерви України досягли трирічного максимуму України досягли трирічного максимуму. Як повідомляють в НБУ, з початку 2017 року зростання резервів становить 16%. За прогнозами рівень міжнародних резервів складе $20 млрд до кінця 2017 року. Розмір резервів на фінал 2018-го прогнозують на рівні $27,1 млрд.