НБУ щомісячно публікуватиме показники банків

Čytaty latynkoju
НБУ щомісячно публікуватиме показники банків

Національний банк України з вересня 2017 року розпочне регулярне оприлюднення інформації про індивідуальні показники діяльності банків щомісячно. Публікація здійснюватиметься у розділі «Статистика» офіційного інтернет-представництва НБУ.

Які показники банків оприлюднюватимуть

Інформація надаватиметься у розрізі кожного банку та міститиме:

  • оборотно-сальдовий баланс;
  • структуру кредитів, наданих фізичним особам та суб’єктам господарювання, за класами (відповідно до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями);
  • розподіл кредитів суб’єктам господарювання за видами економічної діяльності (щороку).

Навіщо потрібні ці зміни

Розширення обсягу відкритої для широкого загалу звітності банків дасть змогу клієнтам та інвесторам повніше оцінювати фінансовий стан окремих фінансових установ, приймати зважені рішення про співпрацю із ними, зокрема про розміщення депозитів. Розкриття інформації також забезпечить більшу прозорість діяльності окремих банків та банківського сектору в цілому. Додатково НБУ планує від початку 2018 року оприлюднювати звіти про структуру регулятивного капіталу у розрізі окремих банків.

Раніше ми розповідали вам, що Національний банк погодивНБУ зареєстрував внутрішньодержавну платіжну систему City24 правила внутрішньодержавної платіжної системи City24 і видав платіжній організації ТОВ «ФК Фенікс» ліцензію на переказ коштів у національній валюті. Платіжна система є одним з ключових партнерів VodafoneVodafone спільно з MasterСard запустили мобільний гаманець Україна, КиївстарУ «Київстара» з’явився власний месенджер «родом» із Італії, Lifecell, Інтертелеком та більше 850 інших провайдерів сервісів та послуг.