Сейм Литви ініціює виділення фіндопомоги Україні

Čytaty latynkoju
Сейм Литви ініціює виділення фіндопомоги Україні

Що конкретно пропонують литовці

За словами Степана Кубіва, разом із Ганною Гопко, очільницею Комітету Верховної Ради у закордонних справах, він був на обговоренні литовського плану для України на 2017-2020 роки та ініціативу Литви. Ця ініціатива за аналогією до відомого американського «плану Маршалла» передбачає економічну, політичну та фінансову допомогу для України в контексті євроінтеграції. Наразі проект активно обговорюється в ключових міжнародних інституціях, щоби забезпечити формування «групи друзів» України та потрібної підтримки плану для його втілення.

Що дасть цей план економічної підтримки

Умовний «план Маршалла» для України пов’язаний із підтримкою малого та середнього бізнесу, а також із розвитком інфраструктури. За словами Ганни Гопко, литовці пропонують план, що передбачає не кредитування, як у випадку допомоги від МВФ, для макрофінансової ситуації. Це будуть кошти на малий та середній бізнес та інфраструктурні проекти. Цю програму мають на меті профінансувати країни «великої сімки» та ЄС.

Раніше ми інформували про створенняНімецький фонд інвестує в Україну $10 млн нового інвестиційного фонду для капіталовкладень закордонних інвесторів в українські підприємства. Інвестиції будуть орієнтовані на експортні галузі промисловості, зокрема, в ІТ, легку та харчову промисловість. Ще одним пріоритетом є підприємства електронної торгівлі та охорони здоров’я, а також підприємства інших секторів, які працюють на внутрішній ринок.«Emerging Europe Growth Fund III» першочергово орієнтується на малі та середні підприємства, які потребують капітал для власного росту і, як показує досвід, створюють особливо багато нових робочих місць. Саме для таких підприємств обмеженість доступу до власного капіталу є суттєвою перешкодою. Загалом є прагнення довести капітал фонду «Emerging Europe Growth Fund III (EEGF III)» до $150 млн. Це вже третій приватний фонд управляючої компанії «Horizon Capital», яка з 1994 року спеціалізується на Україні.