Американська компанія представила дрона-стрільця для армій світу

Čytaty latynkoju
Американська компанія представила дрона-стрільця для армій світу

Що варто знати про розробку

Duke Robotics — це військовий підрядник армії США. Їхня нова розробка називається TIKAD. В основі — дрон серійного зразка із 4 або 6 роторами, до якого кріпиться кулемет, снайперська чи штурмова автоматична гвинтівка або автоматичний гранатомет. Оператор може керувати цим вогневим літаючим комплексом на відстані, точно вибираючи ціль. Спеціальна конструкція маніпуляторів натискатиме на курок зброї так, як це робив би справжній стрілець.

Для прицілювання та керування дроном використовується пульт із трансляцією картинки в режимі реального часу. В перспективі під подібні цілі можна переоснащувати навіть серійні зразки квадрокоптерів.

На озброєння яких армій може надійти розробка Duke Robotics

TIKAD може використовуватися для знешкодження терористів, збройних угруповань чи підрозділів. Основна його перевага — відсутність втрат у живій силі армії, на озброєнні якої перебуватиме ця технологія. Творці TIKAD наразі займаються пошуком коштів та інвесторів для запуску серійного виробництва таких дронів. За словами представників Duke Robotics, інтерес до розробки вже виявили не лише американській військові, але й армія Ізраїлю. Зараз ізраїльські військові тестують перші зразки такого літаючого озброєння. Жодних подробиць щодо цього творці проекту не розкривають.

Якими військовими розробками володіє Україна

Раніше ми розповідали вам про те, що таке «джавеліни»Що таке «джавеліни» і чому про них так часто пишуть і чому вони потрібні для бойових дій. Частково в нас уже є напрацювання щодо ракет із самонаведенням. Це — «Стугна» та «Скіф», яких іноді називають «українськими джавелінами». Виробляються ці обидва комплекси в Україні. Вони можуть вражати цілі на відстані до 5 км. Відмінність від «Джавеліну» — для наведення потрібен лазерний промінь.