У Чернівцях збирають кошти на проведення урбан-резиденції

Čytaty latynkoju
У Чернівцях збирають кошти на проведення урбан-резиденції

Основна місія проекту — трансформувати міський простір у Чернівцях, залучивши до цього митців, громаду та всіх зацікавлених. Для проведення резиденції потрібно зібрати 41 500 грн. У випадку успішного краудфандингу МФ «Відродження» фінансує стипендію на реалізацію проектів резидентів у Чернівцях.

Як проходитиме резиденція у Чернівцях

Ідея проекту складається з двох компонентів, які у сумі підсилюють один одного. Перший компонент — це робота з існуючим культурним простором (арт-простір Лабораторія культури) та створення прилеглого до нього open-простору у внутрішньому дворику по вул. Якоба Петровича, 2. Також планується освоїти два інших міських простори: набережну річки Прут та закинутий постамент Шіллера у одному з міських дворів, який зараз є самозахопленою парковкою. Загалом планується облаштувати вуличний кінотеатр, вуличний лекторіум або інші об’єкти, які запропонують резиденти. Резиденти будуть гостями з інших  регіонів та фахівцями у галузях мистецтва. Спільно з місцевою громадою створюватимуть нові елементи та удосконалюватимуть старі. Плануюються зустрічі з громадою, дискусії за ланчем з мешканцями прилеглих будівель, аби долучити їх до процесу оживлення обраного міського простору.

До речі, нагадаємо що на спільнокошті збирають гроші для реалізації документальної виставиУкраїнці хочуть створити туристичну виставу про життя українців. Сашко Брама та Андрій Бучко вирушили в експедицію від Чопу до сходу України, щоб побачити як живуть люди на теренах нашої держави.