На біогазовій станції, створеній в місцевому університеті, енергію можна отримувати не лише з синьо-зелених водоростей, а також з опалого листя. Користь розробки полягає в тому, що використання даної біомаси не лише рентабельне, а й може покращити якість води.
Як видобувають газ з водоростей
Те, що такий спосіб отримання енергії рентабельний показали дослідження. При бродінні будь-якої біомаси виділяються гази. Ключовим є питання, скільки в них палива — газу метану. Для синьо-зелених водоростей цей показник становить 80%. Причому крім метану при їх бродінні виділяється значна кількість іншого горючого газу — водню. Економічна доцільність використання установки визначається не тільки біогазом, а й ще одним корисним продуктом бродіння — добривами. Наразі установка невелика, дослідницька, і біогазу дає небагато. Поки що він використовується в науковій роботі.
До теми, Європейський інвестиційний банк планує надати фінансову підтримкуЄвропа надасть €37 млн на видобуток газу в Україні у розмірі €37 млн на ініціативи з видобутку природного газу в Україні.