Українець створив мотоблок, який працює на енергії сонця

Čytaty latynkoju
Українець створив мотоблок, який працює на енергії сонця

Сонячна панель обійшлася фермерові в 6 тисяч гривень. У планах Ігоря обладнати мотоблок кількома батареями. Крім того фермер хоче створити установку, щоб з органічних відходів отримувати біогаз. 

На скільки продуктивний мотоблок

Свого часу фермер порахував, що звичайна установка через годину роботи спалює 2 л бензину. Виходить, за 10 днів витрачається приблизно 1600 гривень тільки на пальне. А пристрій на сонячній енергії не потребує пального, причому батарея буде служити близько 30 років. Окупилася сонячна панель приблизно за рік.

Щоб прополоти капусту, я ставлю спеціальну установку з «лапками» (її також зробив сам), які зрізають бур'ян. Виставляю потрібну глибину занурення в землю і відстань. Сам сідаю на мотоблок і керую.

Ігор Дугинов, фермер

До речі, нагадаємо, що Уряд Франції надасть Україні фінансову і технічну допомогу, щоб реалізувати проект будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. А також ми нещодавно писали, що 17-річний українець створив робота17-річний українець створив робота для збору сміття у водоймах для збору сміття у водоймах.