Канада виділила $13 млн на підтримку угоди про зону вільної торгівлі

Čytaty latynkoju
Канада виділила $13 млн на підтримку угоди про зону вільної торгівлі

Канада не тільки усуває оподаткування для більшості українських товарів, але й вкладає $13 млн у програму розвитку та підтримки угоди про вільну торгівлю. Директор департаменту розвитку посольства Канади в Україні Керім Моркос також повідомив, що основна увага буде зосереджуватися на різних секторах — IT, агропромисловому та індустрії моди. Торгівля продукцією в цих напрямках, сподіваються у Канаді, буде взаємовигідною.

Умови Угоди про вільну торгівлю

Зона вільної торгівлі передбачає зняття торговельних обмежень та повне скасування торговельних мит протягом пільгового періоду 3-7 років. Зокрема, одразу після набрання чинності документа скасують торгові мита на рибу, зернові, вина, соки, хлібобулочні вироби. Також буде скасовано мито на одяг, металопродукцію, комплектуючі та електротехніку. Протягом 3-7 років скасують мита на окрему агропродукцію. Наступними стануть будівельні матеріали, продукція машинобудування, включаючи комплектуючі до літаків, автомобілі і трактори. Документ дає можливість українським і канадським компаніям брати участь у державних закупівлях обох країн.

Як розвивається торгівельний сектор економіки

Основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунокСільськогосподарський товарообіг між Україною та ЄС склав $3,8 млрд зернових і олійних культур, а також соняшникової олії та макухи протягом першого півріччя 2017 року. Торгівля з партнерами для України в Європейському Союзі максимально зосереджена серед 6 країн — Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Франція і Німеччина. Їхня сукупна частка в обороті перевищує 73%. У свою чергу, Україна імпортує з Євросоюзу зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.