Реклама

Зона вільної торгівлі між Україною та Канадою набула чинності

Čytaty latynkoju
Зона вільної торгівлі між Україною та Канадою набула чинності

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, а також угода, що її укладуть Канада та Україна, відкривають для нашої держави нові можливості і ринки.

Преференції в рамках угоди

Мито скасують для товарів, які повністю походять з України, а також товарів, вироблених з використанням сировини і матеріалів походженням з третіх країн. У середньостроковій перспективі недонадходження до бюджету можуть бути компенсовані за рахунок податку на додану вартість. Також передбачено збільшення припливу прямих іноземних інвестицій на близько $36 млн протягом 3 років. Як зазначив очільник Мінекономрозвитку Степан Кубів, Канада імпортує на більш ніж $400 млрд щорічно. Скасування імпортних мит дозволить українським виробникам харчової, легкої, хімічної, нафтохімічної і машинобудівної промисловості отримати максимальні переваги на канадських ринках. Відтак Канада купуватиме більше української продукції в рамках такої співпраці.

Працюємо разом, щоб можливості, що надаються угодою, перетворилися у нові контракти, поставки та валютні надходження в Україну.

Наталія Микольська, торговий представник України

Інші переваги співпраці — туризм

Загалом укладання міжнародних угод позитивно відбивається на показниках транскордонного руху. Після запровадження безвізу із ЄС загалом було оформленоУ липні 2017-го до ЄС вирушили 1,9 млн українців понад 3,6 млн осіб, що перетнули кордон України. Серед цього потоку туристів 170 тис — за спрощеною процедурою із біометричним паспортом. В прикордонному відомстві зазначили, що за весь період дії безвізу в перетині кордону відмовлено лише 55 громадянам України. Основні причини — непідтвердження мети поїздки та на виконання доручень державних органів із обмеження права виїзду.