Україна та Польща реалізують інфраструктурні проекти

Čytaty latynkoju
Україна та Польща реалізують інфраструктурні проекти

Голова Верховної Ради Андрій Парубій обговорив з маршалком польського Сейму Мареком Кухцінським перспективи реалізації кількох інфраструктурних проектів. Зустріч спікерів відбулась у Трускавці Львівської області в рамках форуму місцевого розвитку. На часі дізнатися, як Польща планує запускати проекти в Карпатах за участі України.

Про яке будівництво йдеться і до чого тут Польща

Парубій з Кухцінським обговорювали проект міжнародного транспортного коридору Via Carpatia:

— Власне домовились, щоб польська і українська сторона синхронно могли співпрацювати у цьому проекті, і кожний з національних урядів міг виділяти кошти на його реалізацію

Андрій Парубій, спікер Верховної Ради України

Він нагадав що у змінах до держбюджету уряд запропонував передбачити кошти на гілку від Львова до Вінниці й Одеси, яка має поєднуватися з базовою гілкою Via Carpatia, що йде з півдня на північ. За його словами, сторони досягли домовленості про реалізацію низки інфраструктурних проектів, які провадитимуть спільно Україна та Польща. У планах передбачено  залучення до загальної стратегії розвитку Карпатського регіону максимально можливих коштів від Євросоюзу. У свою чергу Кухцінський наголосив на важливості розширення співпраці між Україною та Польщею у різних сферах.