Міношукач із 3D представили в Осло

Čytaty latynkoju
Міношукач із 3D представили в Осло

У НАТО вважають, що українсько-норвезький проект тривимірного міношукача, який наразі спільно розробляється вченими, стане проривом в науці. Технологія дозволить допомогти вирішити питання розмінування в усьому світі. Про це в коментарі заявила старший радник програми Деніз Бетен в Осло в ході Інформаційного дня НАТО. На часі дізнатися більше про міношукач нового типу.

Потенціал нової розробки

Проект 3D міношукача в рамках Інформаційного дня НАТО представив докторант Норвезького університету науки і технологій (NTNU) Юрій Войтенко, який є координатором проекту і розробляє програмне забезпечення для приладу. Він розповів, що нова технологія надасть нові можливості і урядам країн в сфері розмінування. В той час Бетен повідомила про глобальну важливість розробки, адже цей проект дозволить реагувати на дуже складні питання розмінування не тільки в мирний час, а й під час конфлікту. Наразі існують ручні детектори, які мають невеликі екрани, але розмінування з їх використанням займає багато часу і людських ресурсів. Інноваційна технологія нової розробки є проривною в сфері чутливості, оскільки може знайти навіть пластик. Також на екрані буде зображення вибухового пристрою, що дуже важливо. Повідомляється, що після завершення проекту права інтелектуальної власності будуть належати Україні та Норвегії.

Подивіться, що відбувається під час операцій в Іраку і Сирії. Дуже важливо мати можливість знайти міни, очистити ґрунт і будівлі. Ми повинні запобігти втратам людських життів і зробити це безпечним шляхом.

Деніз Бетен

 

Українську сторону в рамках заходу представляв технічний директор українського агентства з питань перспектив наукових розробок (UARPA) Данило Ситников. Наразі розпочали написання програмного забезпечення для розробки, що займе 6-8 місяців. Після цього повинен бути виготовлений дослідний прототип для польових випробувань.