До кінця 2017 року з України ходитиме «потяг 5 столиць»

Čytaty latynkoju
До кінця 2017 року з України ходитиме «потяг 5 столиць»

На часі дізнатися більше про новий потяг. Як повідомила прес-служба міністерства, про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час зустрічі з міністром транспорту і зв’язку Литви Рокасом Масюлісом:

— Ми розраховуємо, що зможемо запустити потяг «п'яти столиць» вже до кінця року, і цей маршрут користуватиметься попитом серед пасажирів

За якими напрямками розвиватиметься залізничне сполучення

Омелян підкреслив важливість розвитку мультимодальних перевезень та позитивних результатів роботи поїзда «Вікінґ» для розвитку торгівлі та пасажирських перевезень за допомогою залізничного сполучення між країнами. Так називається проект транскордонних перевезень вантажів за напрямком Азія — Європа. Тепер проект перевезень у країнах регіонів Балтійського, Чорного та Каспійського морів хочуть розширити ще й за рахунок пасажирського сполучення.

До кінця 2017 року заплановано завершення дослідження з організації цифрового супроводу перевезень за маршрутом поїзда «Вікінг». З ініціативи української сторони планується залучення до зазначеного проекту Грузії, Молдови та Азербайджану, і на наступному етапі Польщі, Угорщини, Словаччини, заявили в Мінінфраструктури.

Що являє собою поїзд «Вікінґ»

Потяг комбінованого транспорту «Вікінг» курсує з 2003 року за маршрутом Іллічівськ (Україна) — Мінськ (Білорусь) — Драугісте (Литва). Загальна довжина маршруту для цього поїзда становить 1766 км, час у дорозі сягає 52 годин. Потяг з’єднує ланцюг морських контейнерних і контрейлерних ліній Балтійського регіону з аналогічною системою Чорного, Середземного і Каспійського морів.