В Острозькій Академії вчитимуть використовувати відкриті дані

Čytaty latynkoju
В Острозькій Академії вчитимуть використовувати відкриті дані

Відкриті дані сьогодні – не лише тренд, вважають представники вишу. Вони називають open data зручним інструментом для самих громадян. За його допомогою можна контролювати чиновників, зменшити бюрократію, а також покращити своє життя та якість послуг, що надаються.

На кого розраховано новий курс

Ініціатори програми вважають, що такий курс буде цікавим, передусім, для студентів факультету журналістики:

— Хочемо, щоб цей курс так і називався: «Аналіз і візуалізація відкритих даних». У першу чергу, потрібно отримати цю інформацію, почистити, зробити аналіз, а потім гарно візуалізувати, щоб донести жителям міста корисну інформацію

представники вишу

Викладачі анонсували нову програму у рамках тренінгу «Що таке культура даних та якopen data змінює наше життя?». Раніше стало відомо, що відкриті дані в рамках пілотних проектів інтенсивніше використовуватимуть ще у двохВінниця та Чернівці впроваджуватимуть пілотний проект із міських відкритих даних українських містах — у Вінниці та Чернівцях. Участь в проекті дасть можливість суттєво покращити доступність інформації мешканцям цих міст та підвищить якість надання послуг городянам, зазначають організатори. «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» — це проект, спрямований на протидію корупції через реформу електронного врядування у таких ключових сферах як публічні закупівлі, відкриті дані та електронні послуги. Проект фінансується спільно Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Урядом Великобританії (UK aid) та виконується Фондом Євразія у партнерстві з іншими урядовими та неурядовими організаціями.