Ілон Маск розповів, коли чекати нових моделей Tesla

Čytaty latynkoju
Ілон Маск розповів, коли чекати нових моделей Tesla

Акціонери Tesla проголосували проти розкриття даних про склад ради директорів. Чим не задовольнили вимоги критиків, які твердять, що рада компанії надто залежна від Ілона Маска.

Крім цього питання, CEO Tesla також відповів на численні запити своїх читачів із Twitter та пояснив деякі подальші кроки компанії щодо розширення модельного ряду та очікуваних строків появи на ринку нових моделей електромобіля Tesla.

Model Y — бути

Вперше про новий кросовер Маск випадково прохопився у своєму мікроблозі у жовтні 2015 року. Аж тепер вже мова зайшла про реальну презентацію новинки. Це буде кросовер меншого розміру, аніж Model X, але більший за Model 3. Також вона буде значно простішим з точки зору електричних систем. У ньому буде менше дротів, аніж у електромобілях зі стандартною 12-вольтною архітектурою.

Загалом випуск цієї моделі заплановано на 2019 рік. У ній буде геть інша архітектура автомобільної платформи, покращення конструктивного характеру та певні заходи економії.

Створення Model X на базі платформи Model S «було помилкою»

За словами Ілона Маска5 міфів, які зруйнував Ілон Маск — та книга про нього, практика показала, що SUV треба було все-таки створювати як окреме авто, а не запозичати розробку на основі вже існуючої автомобільної платформи. Мовляв, седан слід робити седаном, а інакше утвориться щось інше, що «не має жодного сенсу».

Перша Model 3S буде «дуже простою»

Хоча Model 3 покликана стати наймасовішим електромобілем компанії, про неї не йшлося надто багато на зустрічі. Сама новинка виходить цього літа, у липні.

Перші замовники Model 3 матимуть лімітовані опції електромобіля

Наприклад, буде лише базовий набір кольорів корпусу та типу керма. Помилку стосовно Model X Маск називає своєю відповідальністю. Автомобіль зробили надто складним на самому початку, і це коштувало багатьох проблем в подальшому. Краще рухатися поступово, запевняє керівник TeslaВ Україні з’являться 2 фірмових зарядних станції Tesla.

Покращення програмного забезпечення

Ізраїльська компанія Mobileye тривалий час була партнером Tesla щодо автономного керування — але після загибелі водія, котрий скористався автопілотом, партнерство було припинене. Тому зараз Tesla переходить на власну систему комп’ютерного «зору» для автомобіля.

У вересні чекайте на вантажівку на електриці

Tesla працює над електричною вантажівкою — за словами Маска, над цим проектом робота ведеться спільно із потенційними клієнтами, котрі зацікавлені у випускові такого транспортного засобу.

Також у вересні 2017-го анонсують «ще дещо»

Також Ілон Маск намагався тримати інтригу і сказав про «ще деякі речі», які він збирається анонсувати восени — але жодних деталей не розкрив.

Між хобі та роботою

Ще цікавий момент зустрічі: очільник Tesla та SpaceXSpaceX запустить на орбіту безпілотник назвав свій проект підземних швидкісних тунелей та компанію Boring Company «радше хобі, аніж бізнесом».