Реклама

«Сонячні» жалюзі з України зібрали $50 тис на Kickstarter

Čytaty latynkoju
«Сонячні» жалюзі з України зібрали $50 тис на Kickstarter

Сонячна енергетика завдяки своїй екологічній чистоті та мобільності лягла в основу чималої кількості сучасних стартапів. Долучився до цього сегменту й український проект. Його основна ідея — створення портативних сонячних батарей на основі модулів, закріплених на звичайних жалюзі. Основні переваги українського стартапу SolarGaps — мобільність,  бюджетність та невисока вартість ґаджету (від $249 за попереднє замовлення). Ви маєте можливість не лише заощадити, але й заробити на використанні жалюзі із фотоелементами.

Що це за винахід

Українець Євгеній Ерік створив жалюзі, які не лише захищають вашу квартиру, будинок чи офіс від сонця, але й генерують при цьому електроенергію — до сотні кіловатт щомісяця при відносно низькій ціні самого гаджета. Власники — ті, хто зробив попереднє замовлення на Kickstarter та підтримав своїм внеском кампанію на цій платформі колективного фінансування — отримають свій ґаджет у грудні 2017 року. Розробка вже отримала схвальні оцінки у блогосфері навіть на етапі попереднього замовлення. Тож тепер варто лише почекати успішного завершення колективного збору коштів.

Скільки енергії генерують жалюзі

Після встановлення на вікнах кожен квадратний метр поверхні цих жалюзі генерує до 100W електроенергії, каже винахідник. Надлишкову енергію можна або накопичувати у акумуляторних батареях для подальшого використання, або продавати компаніям з енергопостачання за спеціальним «зеленим» тарифом. Ось як працюватиме проект, розповідає його автор:

Детальніше про SolarGaps читайте у нашому окремому матеріаліУкраїнські розумні жалюзі з’явилися на Kickstarter.