Китай допоможе будувати «метро на Троєщину»

Čytaty latynkoju
Китай допоможе будувати «метро на Троєщину»

До складу об’єднання, котре допоможе українській стороні, включено компанії China Railway International Group та China Pacific Construction Group. Документ підписали в рамках робочого візиту української урядової делегації з метою участі в Діалозі високого рівня Форуму міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях». Китай надасть кошти для цього починання.

Що саме робитимуть китайські компанії

Китай виступає в якості керуючого партнера, який має великий досвід у галузі будівництва об’єктів інфраструктури. «Фахівці китайської сторони проведуть дослідження щодо поточного стану реалізації Проекту «Будівництво 4-ї лінії метро в м. Києві», яке розглядатиме технічні деталі; обсяг фінансових ресурсів і правовий спосіб, завдяки якому проект буде реалізований остаточно. Також дослідження включатиме оцінку юридичної і фінансової життєздатності проекту, у тому числі техніко-економічне обґрунтування та кошторис витрат», — повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За якою схемою буде побудовано співпрацю

Консорціум може виступати в якості підрядника, що працює за схемою ЕРС (проектування, закупівля та будівництво) та виконувати «Проекти» за моделлю EPC+F (проектування, закупівля, будівництво та фінансування).

Допомога для КМДА буде надана у залученні коштів від китайських фінансових установ. Окрім метро, це дасть змогу реалізувати ще й інші проекти із розбудови української інфраструктури.

Куди буде спрямовано нову лінію підземки у столиці

Подільсько-Вигурівська лінія має поєднати Троєщину з правим берегом Києва. До складу лінії входитимуть:

  • 14 станцій,
  • 3 вузли для висадки-посадки пасажирів на інші лінії,
  • 1 електродепо.

Створення лінії, до якої коштами та технологіями докладеться Китай, буде здійснюватися у 2 черги, кожна тривалістю у 3-4 роки.