В НБУ хочуть легалізувати криптовалюту

Čytaty latynkoju
В НБУ хочуть легалізувати криптовалюту

Займається розробкою концепції міжвідомча робоча група за участю регуляторів фінансового ринку та учасників ринку. На часі дізнатися, яким шляхом хочуть піти в Україні, аби легалізувати криптовалюту.

Які плани на криптовалюту в НБУ

Вся діяльність на криптовалютному ринку буде ліцензуватися, а його учасники будуть нести відповідальність за дотримання фінансового моніторингу при проведенні операцій. В основі концепції легалізації те, що криптовалюти будуть визнані одним із видів активів, які торгуються на майданчиках. Регулятором цього ринку буде виступати Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Додамо, що питання легалізації криптовалют в Україні вже давно перебуваєКіберполіція просить визначити статус криптовалюти в Україні у полі зору також правоохоронців. За словами очільника Департаменту кіберполіції Національної поліції, всі операції щодо криптовалюти в Україні мають бути з обов’язковою ідентифікацією власника криптовалютного гаманця.

Для легалізації та врегулювання криптовалютних технологій в Україні кіберполіція готова до співпраці з усіма зацікавленими відомствами та організаціями. Кожен, хто має намір купити чи продати криптовалюту, повинен знати про ризик втратити свої фінансові вкладення безповоротно.

Додамо, що Національна комісія із цінних паперів виступила натомість проти жорсткого регулювання криптовалют. Питання того, чи є криптовалюти засобом обігу, платежу, немайновим активом або похідним фінансовим інструментом, досі проходить обговорення. Чіткої позиції жодне з відомств, крім Національного банку, досі не оприлюднило. Поки триває лише обмін заявами з цього приводу. Про необхідність прийняття відповідного законопроекту розмови точаться ще із осені 2017 року. Саме тоді вперше відбулося рекордне зростання курсу криптовалют на міжнародному ринку.