Український blockchain-ринок представить проект свого регулювання

Čytaty latynkoju
Український blockchain-ринок представить проект свого регулювання

Організатори зустрічі зазначають, що зараз українське законодавство містить низку суперечливих моментів щодо правових термінів та правил урегулювання правових відносин, коли йдеться про криптовалюти, смарт-контракти та пов’язаний із ними ринок капіталів і послуг. На часі виправити ситуацію, підкреслюють вони. Саме тому усіх, хто зацікавлений у цивілізованому розвиткові blockchain-сфери в Україні, запрошують обговорити реформу законодавства для цього сегменту технологічного ринку.

Що варто знати учасникам українського ринку blockchain-проектів

Українське законодавство на даний момент не містить визначених правил та понять для регулювання правовідносин, що виникають в ході використання цих інноваційних інструментів. Невизначеність правового статусу та відсутність правил обігу криптовалют та використання технології Blockchain в Україні гальмує розвиток інноваційних технологій, перешкоджає залученню інвестицій та навіть стає причиною еміграції спеціалістів та підприємств у країни, чиї уряди демонструють належну підтримку.

Ініціатори створення документу, який би урегулював цю ситуацію нагадують: попри дію ст. 42 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину право займатися підприємницькою діяльністю, яка не заборонена законом, деякі суб’єкти господарської діяльності, зокрема комерційні банки, дискримінують громадян та компанії, які займаються діяльністю у сфері криптовалют та технології Blockchain. Вони припиняють обслуговування їхніх рахунків та блокують кошти. Цю ситуацію слід виправити — а для цього потрібні відповідні законодавчі зміни. Повний текст декларації та пропонованих законодавчих реформ автори ініціативи виклали у публічний доступ.

Зареєструватися на презентацію спільного документу та напрацювань ініціативної групи можна, заповнивши форму за посиланням. Нагадаємо, цього дня за тією ж адресою також буде відбуватисяNEXT BLOCK Conference — Боббі Лі, Саймон Кокінг і найяскравіша криптовечірка 2018 року NEXT BLOCK Conference. Вона присвячена розвитку blockchain-технології, криптовалют та Initial Coin Offering (ICO) – перспективному інструменту інвестування.