Fintech-сервіси та вибір між мобільними і традиційними банками

Čytaty latynkoju
Fintech-сервіси та вибір між мобільними і традиційними банками

У чому ж причини такої роботи? Так чи інакше, я згадувала їх в декількох своїх попередніх записах, але вирішила систематизувати їх в один короткий список. На часі дізнатися, як fintech-сервіси можуть допомогти традиційним банкам.

Персональна аналітика

Перша важлива відмінність мобільних банків і фінтех-сервісів полягає в побудові персоналізованого клієнтського досвіду за допомогою аналітики (найчастіше візуалізованої). Мало бачити виписку за власними витратами з карти із зазначенням назв сервісів/послуг – нагромадження збиває з пантелику. Сучасний платіжний сервіс зобов’язаний розповідати користувачу про те, як, де і чому стався платіж.

Додаток (в моєму прикладі) має відобразити зручну і зрозумілу інфографіку класифікації цих витрат – скільки пішло на супермаркети, скільки на заклади, скільки на квитки в кіно, скільки на похід в ТРЦ за одягом тощо. Тим паче, якщо вся ця інформація вже зберігається в бекенді – залишилося тільки показати її клієнту.

Персональний досвід кожного клієнта: традиційний преміум-сервіс тепер за замовчуванням

Мобільні банки й електронні гаманці не просто показують клієнтам їхні дані, будучи чесним із ними. Fintech-сервіси переглядають ваші витрати за допомогою програмних алгоритмів і шукають можливості допомогти вам витратити менше або заощадити більше.

Читайте також: Мобільний банк із Німеччини кредитуватиме фрілансерів

Чудовим прикладом є використання карти для певних покупок. Ви заходите в супермаркет і залишаєте там — скажімо — 1, тис грн. Або оплачуєте карткою квитки в кіно десь 5 разів на місяць. Сервіс бачить цю звичку і надає вам промо-коди зі знижкою на кінопрем’єри, повертає частину витрачених коштів на бонусний або звичайний рахунок тощо. Сенс у тому, що завдяки цьому при виборі оплати готівкою або карткою (чи гаманцем) користувач в більшості випадків вибере останнє. Він чи вона будуть користуватися вашим продуктом частіше, переведуть на нього друзів та родичів, адже за це теж можуть отримати бонус, чому би й ні.

Задоволений клієнт – головний KPI бізнесу

До питань на кшталт оповіщення про подвійну конвертацію прийшли далеко не всі банки – на жаль. Електронні гаманці та мобільні банки абсолютно прозорі в таких питаннях – щоби клієнти знали про виявлені проблеми або потенційні ризики. Однак багато хто робить наступний крок – надають послуги з консалтингу, ведуть корисні блоги про усвідомлене споживання та лайфхаки про те, як витрачати менше і відкладати на пенсію. При цьому іноді навіть не потрібно вказувати, що відкривати депозит чи ощадний рахунок краще там же – таке бажання у клієнта з’являється вже на етапі читання інформації.

Чесний, відкритий і прозорий підхід до грошей, кредитів і клієнтів – це ковток свіжого повітря, якого так потребують клієнти в будь-якій країні з розвиненим традиційним банкінгом і який вже отримують в Україні. Чесний, відкритий і прозорий процес надання платіжних послуг – це те, що мобільні банки і електронні гаманці беруть за основу і чим повертають довіру клієнтів до безготівкових розрахунків.