Як ми тестували 4G від «Київстар» та яким буде покриття новітнього мобільного зв’язку в Україні

Čytaty latynkoju
Як ми тестували 4G від «Київстар» та яким буде покриття новітнього мобільного зв’язку в Україні

Мобільний оператор Київстар має намір запустити нові 4G-тарифи наприкінці літа 2018-го або на початку осені цього року. Про це повідомив президент компанії Київстар Петро Чернишов. Перші 4G-мережі будуть запущені в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Ужгороді, Вінниці, Хмельницькому, Івано-Франківську, Тернополі та Львові. Також 4G-зв’язком можна буде скористатися біля прикордонних пунктів у Волинській та Львівській областях і в курортних містечках в Одеській і Запорізькій областях.

Як отримати якісне покриття 4G

В минулому році тема 4G займала п’яту частину інформації про телеком. Сьогодні вже можна говорити про розвиток цієї галузі в цілому та про подолання цифрового розриву. В Україні вже пройшов перший аукціон на 4G на частоти 2600 МГц, в якому Київстар отримав лідерську позицію. У результаті відкритих торгів «з голосу» Київстар запропонувавЯк підготуватися до 4G в Україні — поради від Київстар найбільшу ціну за лоти №3, 4 і 5, що дають право на використання радіочастот у діапазоні:

  • 2530-2535/2650-2655 МГц,
  • 2525-2530/2645-2650 МГц,
  • 2520-2525/2640-2645 МГц відповідно.

За ці лоти компанія запропонувала понад 916 млн грн. На мапі представлено географію запуску 4G на цих частотах вже в квітні 2018 року. Міста-щасливчики:

  • Дніпро,
  • Харків,
  • Одеса,
  • Київ,
  • Вінниця,
  • Ужгород,
  • зони літнього відпочинку та прикордонні території.

Де першим з’явиться 4G

Скріншот із презентації Київстар

6 березня 2018-го відбудеться другий аукціон на частоти 1800 МГц, після проходження якого покриття 4G в Україні буде майже таким, як зараз 3G. Поки що спектр розподілення частот виглядає розрізнено в кожному з регіонів, але Київстар планує обмінятися частотами з іншими операторами, щоб отримати цілісні лінії. Це необхідно, щоб отримати якісне покриття 4G, повідомив президент компанії «Київстар» Петро Чернишов.

На відкритий тендер буде виставлено три лоти. Стартова ціна по 265 млн грн за кожен. Ми готові їх викупити на 1,325 млрд.

Петро Чернишов, президент Київстар

Частота 2600 МГц призначена для розвантаження населених пунктів, де споживається велика кількість даних. Існує ще така річ, як технологічна нейтральність, коли оператор купує у регулятора частоту, і на ній може розвивати будь-яку технологію, щоб задовольняти потреби клієнтів. На жаль, в Україні такої можливості не передбачено, зауважили в «Київстар».

Ми будемо боротися після аукціону 4G 1800 МГц за технейтральність. Стандарт 900 МГц — це низькі частоти, які створюють більше можливостей покриття, тоді ми зможемо забезпечити інтернетом більше сіл, доріг. Є різні ідеї як це реалізувати, тому сподіваємося на співпрацю з владою.

Можливості підключення 4G

Ми вже писали про те, що швидше стануть не лише завантажуватися файли, але й передаватися дані для інших користувачів. Завантаження прискориться у 3,5, а вивантаження — у 6,5 разів порівняно із 3G. Наприклад, встановлення додатка Facebook на 3G займає 11 сек, а можливості 4G дозволять це зробити за 2 сек. 3G-клієнт практично отримує у середньому 2-3,5 Мбіт/сек. Для мереж LTE ця швидкість складає 8-12 Мбіт/сек. Ось який тест показали під час прес-конференції «Київстар» для журналістів:

Зараз компанії Київстар потрібно зробити конверсію частот, оплатити лоти, отримати ліцензії, взяти участь в тендері на  1800 МГц, отримати ліцензії від регулятора, узгодити всі юридичні аспекти в Українському центрі радіочастот. Тоді вже в березні-травні введуться в експлуатацію станції на 2600 МГц. У стандарті 1800 МГц оператор буде запускатися в липні 2018 року.

Тестування покриття

Ми перевірили роботу 4G під час тестових запусків на презентації новітнього стандарту зв’язку в Києві — і можемо сказати, що в тестових умовах мережа працює якісно. Офіс компанії запропонував для тестів базову станцію із передавачами на частоті 1800 МГц та 2600 МГц. Тестування на більш ніж десятку пристроїв показало заявлені вище пікові швидкості, а витрати ресурсу батареї при цьому для 4G- та 3G-версій смартфонів не особливо відрізнялися.