7 незвичних фактів про CEO Amazon

Čytaty latynkoju
7 незвичних фактів про CEO Amazon

Безос любить серіали, а серіали люблять його

Він — затятий фанат Star Trek. Свого часу Безос казав, що поява голосової помічниці Alexa була пов’язана саме із натхненням від перегляду цього серіалу. Більше того — він навіть з’явився в образі прибульця у стрічці 2016 року Star Trek Beyond. Хтозна, може Amazon сьогодні називалася би MakeItSo.com на честь фрази Капітана Пікарда?

До речі, самого Безоса показали ще й у епізоді «Сімпсонів» у 2008 році, де він та Марк К’юбан «зависали» із приятелем-мільярдером Містером Бьорнсом у Таборі для Мільярдерів.

Великий мрійник космічної ери

Джеффа Безоса надихає ера «Аполлонів» та «Меркуріїв» —  в ті часи NASANASA розробляє ракету для кількатижневих польотів на Марс була справжньою легендою. Тож недивно, що CEO Amazon навіть профінансував морську експедицію, котра діставала з дна океану уламки ракет-носіїв Apollo.

Свої дитячі мрії він втілює в одному із напрямків роботи корпорації. 2000 року він заснував стартап із космічного туризму Blue Origin — а колись у дитинстві казав учителям та друзям, що хоче стати «космічним підприємцем», коли виросте.

Безос та сон

Очільник Amazon не користується будильником і при цьому спить по 8 годин щодня. Крім того, Джефф Безос змалечку проявляв самостійність у питаннях сну. Згідно із біографією засновника AmazonAmazon запустила доставку Instant Pickup для студентів від Бреда Стоуна, у дитинстві Безос сам розібрав дитяче ліжечко викруткою, бо хотів спати у дитячому ліжку.

Дитинство та власні діти

Усиновлення — важлива складова родинної історії Безосів. У малому віці його всиновив вітчим Мігель Безос. Тепер у самого Безоса четверо дітей — троє рідних синів із дружиною Макензі та прийомна дочка, котра народилася у Китаї.

Щоліта Безос перебував на техасському ранчо, яке належало дідові. Там йому доводилося робити усілякі дивні роботи — наприклад, лагодити вітряки. Його дід працював у DARPADARPA інвестує $65 млн в генну інженерію в 1950-х над ранніми космічними технологіями і був менеджером у Комісії із атомної енергетики в Альбукерке.

Мрія — те, за чим майбутній засновник Amazon не перестав іти з дитинства. Також підлітком Джефф Безос працював обсмажувальником у МакДональдсі і започаткував літній табір для молодших школярів — назвав його DREAM Institute.

Жінки та стандарти

Згідно із досьє, яке на нього створили у виданні Wired наприкінці 1990-х, у Безоса неабиякі вимоги до жінок, із якими він ходив на побачення. Він казав: «Головне у жінці, яку я хотів би бачити поруч із собою — аби вона могла би дістати мене з-за ґрат у в’язниці в країні третього світу».

Благодійність

Уродженець Альбукерке, Безос ходив до Прінстона, де вивчав електрику, інженерну справу та комп’ютерні науки. У 2011 році він пожертвував $15 млн на спорудження центру, який вивчав би нейрологічні розлади.

CEO книжкового магазину та ставлення до книг

Здається, найбільш очікуваний із неочікуваних фактів — Джефф Безос багато читає навіть як на засновника книжкового онлайн-супермаркету. Його улюблений роман «Залишок дня» Кацуо Ісіґуро.