Без крісел та котиків — як здолати «ступор» у роботі з текстами

Čytaty latynkoju
Без крісел та котиків — як здолати «ступор» у роботі з текстами

Типова проблема всіх, хто змушений створювати тексти оберемками — «письменницький блок». Рано чи пізно доведеться змушувати себе, буквально «вичавлювати» текст. А якщо ви за фахом копірайтер, журналіст чи автор нон-фікшн книжок, поняття «творча криза» для вас може стати вкрай згубним явищем. Ось 5 способів побороти відчуття, що ви «застрягли» у глухому куті.

Заведіть короткий список завдань. Дуже короткий

Типова помилка новачка — намагання заповнити список завданнями на місяць наперед, в яких вже за день-другий буде годі розібратися. Понад 6 завдань щодоби — неприпустимо багато. Вам варто подбати про свою працездатність та ефективність і здатність в принципі упоратися з такою кількістю інформації, людей чи зустрічей. Тому включайте до такого списку першочергові великі завдання і уникайте низки дрібних, які можна включити до складу згаданих вище великих.

Встановіть додаток для самоконтролю

Як би ми не уникали сучасних ґаджетівДе не варто користуватися смартфоном, та мобільні, настільні чи веб-додатки для самоконтролю — необхідна річ. Якщо ви не можете самостійно відмовитися від перегляду котиків, смішних (і не дуже) жартів, гортання стрічки FacebookFacebook планує запустити сервіс платних новин — настав час обмежити до них доступ за допомогою інструментів, котрі блокуватимуть доступ до таких сайтів та контролюватимуть природу витрат вашого робочого часу впродовж дня.

Користуйтеся щоденником для моніторингу продуктивності та витрат енергії

Для контролю продуктивності та напрамків витрат енергії можете скористатися шаблоном Energy Journal — або іншими методами занотовування своїх справ та видів діяльності упродовж дня, тижня чи місяця. Стеження за витратами енергії та часу потрібне, аби зрозуміти, звідки виникає відчуття хронічної втоми, перепрацювання чи тотальної «забіганості». Скоригувавши дієту, спосіб життя, щоденні звички і навіть час, коли ви лягаєте спати та прокидаєтеся, ви зможете суттєво підвищити свою продуктивність.

Подбайте про належне освітлення

Втома очей при недостатньому чи надмірно яскравому освітленні — найбільш частий симптом, який свідчить про потреби змін (а також причина, чому ви почуваєтеся виснаженим та втомленим, навіть коли справ не надто багато). Брак світла чи надміру штучна температура ламп у вашому робочому кабінеті чи на робочому місці може викликати чимало небажаних наслідків як для здоров’я, так і для результативності вашої роботи. Тому не варто нехтувати можливістю встановити додаткову лампу.

Придбайте стіл-трансформер або стійку для роботи стоячи

Коли люди стоять, то діють і думають швидше, аніж коли ліниво вмощуються у м’яких зручних кріслах. Саме тому все більше компаній переходить до практики «нарад на ногах» — спробуйте стіл-трансформер чи невелике робоче місце, де можна протягом години-півтори працювати стоячи. Коли вам потрібно працювати швидше та мислити сфокусованіше, вставайте. Коли треба розслабитися чи взяти паузу й обміркувати все належним чином, — сідайте в крісло.