🚴‍♂️ У Києві відкрили smart-вулицю Салютну – Wi-Fi, «розумне» освітлення та моніторинг повітря

Čytaty latynkoju
🚴‍♂️ У Києві відкрили smart-вулицю Салютну – Wi-Fi, «розумне» освітлення та моніторинг повітря

У Києві після реконструкції відкрили вулицю Салютна, яка стала першою у столиці smart-вулицею. Вона отримала ряд електронних систем та рішень, які покликані підвищити комфорт та безпеку для жителів міста.

Що доступно

Після реконструкції вулиця Салютна обладнана інноваційними пристроями: безкоштовним міським Wi-Fi-доступом; камерами відеоспостереження (з розпізнаванням номерів автомобілів та осіб людей); системою «розумного» освітлення.

салютна

Остання змінює інтенсивність освітлення в залежності від часу доби та наявності людей або автомобілів на вулиці. Це дозволить заощадити від 40% до 80% електроенергії. Також є лавочки з зарядними пристроями та USB-портами для підзарядки мобільних гаджетів, які живляться від сонячних панелей, кнопка екстреного виклику поліції, дві станції для підзарядки електромобілів.

салютна

Моніторинг повітря

Ще на Салютній встановлена ​​перша стаціонарна станція моніторингу якості повітря. Це частина проекту Managing Air Quality від міської ініціативи Kyiv Smart City.

Датчик на Салютній буде аналізувати повітря за 8 різними показниками. Які саме читайте в нашій новині? У Києві запустили онлайн-карту, де можна перевірити якість повітря в усіх районах.

Сьогодні контроль якості повітря в усіх районах столиці здійснюється завдяки мобільній лабораторії.

Зібрані дані можна подивитися онлайн.

салютна

Надалі планується використовувати smart-вулицю у якості тестового полігону для інших «розумних» міських систем. Українські розробники зможуть протестувати свої рішення в реальних міських умовах, щоб доопрацювати їх у разі потреби.

салютна

Для любителів активного відпочинку на smart-вулиці передбачена виділена смуга для велосипедистів та ролерів. До того ж встановили сухий фонтан з підсвіткою та різнокольоровими баками для роздільного збору сміття.