Тест: Чи добрий із вас знавець визначних місць України?

Čytaty latynkoju
Тест: Чи добрий із вас знавець визначних місць України?

Що варто знати про цей день

Міжнародний день пам’яток і визначних місць відзначається з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), внесеної 18 квітня 1982 року. Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році.

В останні роки ІКОМОС визначає тематику заходів на відзначення Міжнародного дня пам’яток та історичних місць. Таким чином, тематичні круглі столи, конференції, колоквіуми та інші акції фокусують увагу громадськості на певних подіях, національних або місцевих особливостей. У всьому світі цього дня організовуються відвідини історично значущих місць та пам’яток, проводяться конференції та круглі столи, створюють тематичні публікації в пресі.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

Перевірити власні знання щодо визначних міcць в Україні

Нагадаємо, раніше у наших редакційних тестах ми пропонували перевірити своє ставленняТест: Хто ви за підготовкою до Великодня? до Великодня та дізнатися, який ШевченкоЯкий ви Шевченко? зачаївся у глибині вашої душі.