fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Який ви Шевченко?

Jakyj vy Ševčenko?
9 березня 2018 року прихильники літератури, культури та історії в Україні відзначають 204 річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка — фігури неординарної, канонізованої, оповитої міфами, жартами, мемами та ореолом священного поклоніння. А ще кажуть, в кожному з українців є щось від Шевченка
9 bereznja 2018 roku pryhyľnyky literatury, kuľtury ta istoriї v Ukraїni vidznačajuť 204 ričnycju z dnja narodžennja Tarasa Grygorovyča Ševčenka — figury neordynarnoї, kanonizovanoї, opovytoї mifamy, žartamy, memamy ta oreolom svjaščennogo pokloninnja. A šče kažuť, v kožnomu z ukraїnciv je ščoś vid Ševčenka
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Тарас Шевченко навіть після 204 років з дня народження залишається неординарним символом української культури. Іноземці часто плутають літературного пророка та відомого за кордоном футболіста, котрий завершив свою кар’єру. Це не заважає ставитися до Тараса Григоровича по-різному не лише європейцям. але й самим українцям. Хтось ненавидів його в школі через потребу завчити уривок із Катерини. Хтось вважає його співцем страждань та безвиході — а одиниці таки осилили почитати щось за межами шкільної програми і не забувати про те, що образ діда в шапці з вусами є результатом комуністичної пропаганди постаті Шевченка як борця проти кріпацтва. При цьому золотий корпус своїх творів він написав у віці до 30 років, коли жодних вус і шапок у нього не було. Крім войовничою риторики та висвітлення гострих соціальних проблем, письменник мав чимало ліричних творів та навіть сатиричних. Сьогодні літературознавці, історики та митці змагатимуться у дебатах щодо постаті Кобзаря — а ми вирішили пошукати образ Шевченка в кожному із наших читачів. Тож який Шевченко ховається в глибині вашої натури?. Раніше ми розповідали вам про українського письменника, книга якого потрапила до ТОП-переліку дитячих книжок планети. Кандидатів до списку обирали літературознавці, критики та самі читачі у різних країнах світу. За підсумками голосування Всеволод Нестайко представив Україну в цьому літературному переліку.
Реклама 👇 Замовити

Тарас Шевченко навіть після 204 років з дня народження залишається неординарним символом української культури. Іноземці часто плутають літературного пророка та відомого за кордоном футболіста, котрий завершив свою кар’єру. Це не заважає ставитися до Тараса Григоровича по-різному не лише європейцям. але й самим українцям. Хтось ненавидів його в школі через потребу завчити уривок із «Катерини». Хтось вважає його «співцем страждань та безвиході» — а одиниці таки осилили почитати щось за межами шкільної програми і не забувати про те, що образ діда в шапці з вусами є результатом комуністичної пропаганди постаті Шевченка як «борця проти кріпацтва». При цьому «золотий корпус» своїх творів він написав у віці до 30 років, коли жодних вус і шапок у нього не було.

Крім войовничою риторики та висвітлення гострих соціальних проблем, письменник мав чимало ліричних творів та навіть сатиричних. Сьогодні літературознавці, історики та митці змагатимуться у дебатах щодо постаті Кобзаря — а ми вирішили пошукати образ Шевченка в кожному із наших читачів.

Тож який Шевченко ховається в глибині вашої натури?

Раніше ми розповідалиЯкий ви Шевченко? 1Дитяча класика Всеволода Нестайка потрапила у ТОП європейських книжок вам про українського письменника, книга якого потрапила до ТОП-переліку дитячих книжок планети. Кандидатів до списку обирали літературознавці, критики та самі читачі у різних країнах світу. За підсумками голосування Всеволод Нестайко представив Україну в цьому літературному переліку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: