«Сяду у потяг, хай собі їде» — 7 безвізових країн ЄС для подорожей залізницею

Čytaty latynkoju
«Сяду у потяг, хай собі їде» — 7 безвізових країн ЄС для подорожей залізницею

Якщо ви вагаєтеся, чи варто обирати поїзд для мандрів до ЄС, то у подорожей залізницею є низка переваг:

  • Квитки завжди мають один і той же тариф, який не залежить від курсу євро. Немає різниці, чи купуєш квиток за місяць, чи за 3 дні – ціна залишиться тією ж.
  • Можна перевозити більше багажу, на відміну від авіаперельотів.
  • Ідеальний варіант для аерофобів, яких лякає сама думка про потребу піднятися трапом на борт літака.
  • Не треба заморочуватися із пальним, дозвільними талонами, платними автобанами та іншими нюансами мандрівки власним автомобілем.

Проте є й свої недоліки:

  • Тривалість подорожі збільшується.
  • Вартість квитка на поїзд нерідко дорожче вартості заздалегідь купленого квитка на літак.

На часі розібратися, до яких країн та міст ЄС можна дістатися залізницею з України — і при цьому не потрібна віза.

Україна — Австрія

З 10 грудня 2017 року «Укрзалізниця» запустила безпересадковий вагон Київ–Відень. Вагон курсуватиме цілорічно щодня. Він відправляється з Києва о 14:07 та прибуває до Львова о 19:50. Зі Львова вагон відправлятиметься о 21:00 та прибуватиме до Відня наступного дня об 11:21.

Під час прямування територією України вагон також робитиме зупинки на станціях Стрий (о 22:04), Славське (23:04), Свалява (0:24), Мукачево (0:49) та Чоп (01:37). За кордоном вагон робитиме зупинку в Будапешті о 08:20 за місцевим часом.

З Відня безпересадковий вагон курсуватиме щоденно з 11 грудня 2017-го. Він відправлятиметься о 16:42 за місцевим часом та прибуватиме до Києва наступного дня о 17:11 за київським часом.

Вагон розраховано на 30 місць.

Україна — Польща | Від 406 грн

Київ — Варшава

До Польщі щодня відправляються по 4 потяги. Якщо ви хочете відвідати польську столицю, щодня о 16:52 з Києва курсує потяг до Варшави. Тривалість такої поїздки – 15 годин 37 хвилин. На вокзал «Варшава Західна» ваш потяг прибуде о 8 годині 32 хвилини. На Східний та Центральний вокзали поїзд прибуває на півгодини раніше. На шляху також він зупиняється у декількох містах Польщі. Зупинка в місті Дорохуськ триває 1 год. У Хелмі потяг стає на 17 хвилин, у Любліні — на 27 хвилин і в місті Луків стоїть 12 хвилин. Вартість квитка до Варшави — 2,4 тис грн.

Київ, Львів, Одеса – Перемишль

«Інтерсіті+» йде до польського прикордонного міста Перемишль. На цей потяг можна сісти в Києві та у Львові. Крім цих двох головних станцій, поїзд зупиняється в Святошино, Коростені та Підзамче. Поїзд відправляється щодня з Києва о 6 годині 45 хвилин і з Львова о 12 годині 17 хвилин.

Читайте також: Міністр виступає за запуск на залізниці приватних поїздів

Тривалість маршруту становить 7 годин 40 хвилин. У Перемишлі пасажири потрапляють в 13:25 за польським часом. Це зручно, бо можна пересісти на потяги до Кракова чи Вроцлава.

Вартість квитка Київ – Львів – Перемишль складає від 406 грн. Квитки Львів – Перемишль обійдуться в 172 грн.

Із 10 грудня 2017 року «Укрзалізниця» запустила новий потяг №36/35 Одеса – Перемишль, який ходитиме щодня. Потяг йтиме через Жмеринку, Тернопіль, Львів, Красне, Рудницю, Вапнярку, Хмельницький, повідомляє «Національний промисловий портал».

Львів — Вроцлав

Зі Львова також їздить потяг до Вроцлава, з зупинкою в Кракові. Поїзд відправляється о 22:20 зі львівського Центрального вокзалу і прибуває до Кракова о 5 годині 28 хвилин, а до Вроцлава — о 9 ранку 54 хвилини.

Тривалість поїздки – 13 годин, а вартість квитків — від 1,8 тис грн.

Ковель — Хелм

«Укрзалізниця» запустила також щоденний маршрут: Ковель – Хелм. У Хелмі є зручні пересадки до Варшави або Любліна. Поїзд відправляється з Ковеля об 11 годині 53 хвилини, а прибуватиме до Хелма о 13 годині 41 хвилині за місцевим часом.

Час в дорозі — трохи менше 2 годин, а вартість квитків — від 130 грн.

Україна — Словаччина | Від 2,2 тис грн

До Словаччини можна доїхати на безпересадочному причіпному вагоні: Київ – Братислава. Поїзд ходить 5 днів на тиждень (не ходить по четвергах і п’ятницях), і відбуває о 23 годині 57 хвилин зі станції Київ-Пасажирський. Зі Львова поїзд відправлятиметься о 10 годині 10 хвилин. Зупиняється в українських містах: Жмеринці, Хмельницькому, Тернополі, Львові, Мукачево і в прикордонному місті Чоп.

У Словаччині поїзд зупиняється в Кошиці, Зволені і прибуває до Братислави о 5 годині 25 хвилин ранку за місцевим часом. Всього в дорозі по маршруту Київ-Братислава – 30 годин.

Україна — Чехія | Від 2,9 тис грн

У Чехію можна відправитися за маршрутом Київ – Прага (саме до цього поїзду чіпляють вагони до Братислави).

Читайте також: «Укрзалізниця» запропонує три класи потягів

Поїзд до Чехії ходить щодня і відбуває з вокзалу Київ-Пасажирський о 23 годині 57 хвилин, а прибуває до Праги через день о 7 годині 22 хвилини за місцевим часом.

Поїздка по такому маршруту триватиме 32 години і 25 хвилин. Поїзд їде через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Львів, Мукачево та Чоп. Потім він зупиняється в проїжджає майже всю Словаччину: від Чиєрна Над Тисою і Кошице до міста Жиліна. У Чехії поїзд в’їжджає через прикордонне місто Тршінець.

Україна — Угорщина | Від 1,9 тис грн

Щоденний потяг Київ – Будапешт відбуває з вокзалу Київ-Пасажирський о 20 годині 22 хвилин. Поїзд їде через Львів, з якого відбуває о 5 годині 43 хвилини. До Будапешту пасажири прибувають в 18 годин 37 хвилин за місцевим часом, а тривалість такої поїздки – 23 години 20 хвилин.

Україна — Румунія | Від 2,1 тис грн

До Румунії ходять потяги з Києва до Бухареста. Поїзд проїжджає через Вінницю, Кам’янець-Подільський і Чернівці. До Румунії потрапляє через місто Вікшани, Сучави, Бакзу. Із Києва поїзд відбуває о 20 годині 5 хвилин, а прибуває в Бухарест о 22 годині 56 хвилин за місцевим часом. Всього в дорозі поїзд знаходиться 27 годин.

Україна — Болгарія | Від 2,4 тис грн

Маршрут за новим напрямком Львів – Варна запустять з 15 червня 2018-го. Насправді буде ходити не цілий поїзд, а причіпний вагон у складі поїзда Мінськ — Варна. Поїзд буде проходити через Івано-Франківській та Чернівці. Тривалість поїздки – близько 32 годин. Потяг курсуватиме раз на 10 днів.