Реклама

Лінія підтримки для чоловіків: добробут та ментальне здоров'я без стереотипів 

Čytaty latynkoju
Лінія підтримки для чоловіків: добробут та ментальне здоров'я без стереотипів 
  1. Головна
  2. Креатив
  3. Лінія підтримки для чоловіків: добробут та ментальне здоров'я без стереотипів 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Другий рік повномасштабної війни, економічна криза та непевність вплинули на психологічний стан кожного українця. І чоловіки, і жінки можуть відчувати втому, безсилля і потребувати підтримки. І це абсолютно нормально. Однак частина нашого суспільства досі вважає, що чоловіки мають бути сильнішими за жінок. Вони не повинні відчувати втому, пригнічення чи депресію. Такі стереотипи тиснуть на чоловіків і ще більше погіршують стан.

Ментальне здоровʼя не має статі

Коли людина страждає від тривожності, депресії та має інші емоційні труднощі, якість всього її життя погіршується. Нерозвʼязані психологічні проблеми негативно впливають на її соціальне життя, роботу і навіть здоровʼя. У таких ситуаціях засуджувати людину чи вдаватися до тиску — найгірший варіант. Усім українцям, незалежно від статі, необхідна підтримка і допомога. І у чоловіків, які боронять державу, дбають про свої сімʼї, працюють і розвивають економіку, теж має бути змога говорити про свої проблеми. Для цього рік тому виник проєкт «Лінія підтримки для чоловіків».

Розмова, яка лікує

«Наша робота — дати чоловікам інструмент для покращення їхнього життя. Ми слухаємо, розуміємо, підтримуємо і даємо поради, які можуть змінити їхнє сприйняття себе та оточення», — так описують свою роботу психологи та психологині Лінії. Одна розмова зі спеціалістом може бути поштовхом, який покладе край проблемам і додасть сил їх розв’язати. Багато чоловіків вагаються, не знають, чи варто дзвонити, не вірять, що це допоможе, не розуміють, з чого почати розмову. Але тисячі тих, хто набрався сміливості та зателефонував на Лінію, після дзвінка дякують психологам і психологиням.

Як зрозуміти, що потрібна допомога психолога

Розмова зі спеціалістом не може нашкодити. Навіть людині, у якої немає явних проблем з емоційним здоровʼям, візит до психолога може бути корисним. Але є ряд питань, які лікарі радять задати собі, щоб упевнитися в необхідності звернутися до фахівця.

  • Чи маєте ви на проблеми зі сном або надмірну сонливість?
  • Чи відчуваєте ви нерозуміння з боку близьких та рідних?
  • Чи маєте ви виснажливі думки, які важко контролювати та які впливають на ваше самопочуття?
  • Чи відчуваєте ви постійну тривогу або невдоволення чимось?
  • Чи погіршилися ваші стосунки з близькими, друзями чи рідними?
  • Чи почуваєтеся ви самотнім?

Якщо бодай на одне питання ви відповіли собі «так», вам необхідно звернутися до психолога.

Куди звертатися

Лінія психологічної підтримки для чоловіків — це безкоштовний сервіс, який приймає дзвінки цілодобово. Щоб поговорити з психологом чи психологинею, телефонуйте за номером 2345. Оператори Лінії — досвідчені спеціалісти та спеціалістки, які вислухають будь-яку вашу розповідь про проблеми, не засудять і дадуть цінну пораду. Усі звернення є анонімними, розмови не записуються і не передаються третім особам.

Не чекайте, що поганий емоційний стан покращиться сам, звертайтеся за допомогою! Депресія, стрес, постійна втома, спалахи гніву, апатія — всі ці проблеми можна розвʼязати. Психологи Лінії підтримки чоловіків вам з цим допоможуть. Памʼятайте, що телефонуючи туди, ви піклуєтеся не тільки про своє здоровʼя, а й про всіх людей, які вас оточують, піклуються про вас і люблять.

Лінія психологічної підтримки для чоловіків реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...