Однією з тем про яку наразі агато говорять є тарифи, які США вводить для сусідніх країн після початку президентства Дональда Трампа. Звісно, що ця тема торкається багатьох сфер і однією з них є ринок відеоігор.
Видання Wccftech вирішило взяти коментар у аналітика Ріса Елліота з MIDiA Research, який розповів, які наслідки можуть мати введені тарифи для ігрового ринку.
Він відзначає, що в першу чергу це вплине саме на гравців у США, однак також можуть бути й певні наслідки для ринку ігор в цілому. Елліот говорить, що більшість ігрових дисків, які продаються в США виробляються в Мексиці і тарифи введені проти цієї країни можуть лише прискорити процес занепаду ринку фізичних копій ігор.
Оскільки багато ігрових дисків, що продаються в США, виробляються в Мексиці, ще одна ціль тарифів — фізичні носії — також зазнає впливу. (…) деякі видавці зрештою відмовляться від фізичних версій своїх ігор. Але це лише прискорює неминуче. А більшість видавців і власників консольних платформ все одно хочуть, щоб фізичні носії померли.
Ринок консолей уже все більше рухається в бік цифрових технологій.
Звичайно, однією з унікальних ціннісних пропозицій фізичних ігор є ринки вживаних і прокатних ігор, які надають гравцям більший вибір. (…) Зрештою, гру можна продати на ринку перекупників 100 разів або взяти в оренду 100 разів, але видавець і власник платформи отримують дохід лише від першого продажу.
Тому аналітик вважає, що для самих гравців тарифи є поганим знаком, хоча для видавців ігор це лише розвʼязує руки щодо повноцінного переходу до цифрової дистрибуції ігор.
Причиною такого кроку може бути те, що видавцям невигідно буде створювати фізичні копії ігор, які й так уже займають невелику частку ринку. До того ж ринок ігор у США є доволі великим, щоб мати вплив на рішення видавців відмовитися взагалі від фізичних копій, особливо для невеликих компаній.