Реклама

🎮 Дослідження: чому нам подобається грати у відеоігри? 

Для багатьох, відеоігри — це не просто хобі, але й місце, де можна знайти нових друзів, розслабитися після роботи або забути про свої проблеми.
Čytaty latynkoju
🎮 Дослідження: чому нам подобається грати у відеоігри? 
  1. Головна
  2. Ігри
  3. 🎮 Дослідження: чому нам подобається грати у відеоігри? 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Для багатьох, відеоігри — це не просто хобі, але й місце, де можна знайти нових друзів, розслабитися після роботи або забути про свої проблеми.

Люди різного віку грають у відеоігри з різних причин. За останні роки інтерес до цієї індустрії стрімко збільшується. Опитування компанії Deloitte, що надає послуги у сфері аудиту, показало, що 34% опитаних спробували новий вид занять у 2020 році: відеоігри. У цей перелік входять всі можливі види діяльності пов’язані з відеоіграми: від нової гри до підписки на ігровий сервіс і спостереження за тим, як хтось інший грає у відеоігри (кіберспортсмени та стримери). І галузеві аналітики стверджують, що багато хто з цих людей, ймовірно, залишаться втягнутими в індустрію й надалі.

Дослідницька компанія Скотта Рігбі Immersyve зібрала дані за останні 10 років і провела власне дослідження в студіях розробки ігор з метою пояснити основні потреби людини та зрозуміти, що робить відеоігри настільки привабливими. Вони назвали кілька основних причин, про які ми розповімо детальніше.

1.Компетентність

Нам подобається відчувати, що ми в чомусь кращі, особливо коли це визнають й інші люди. Відеоігри дають нам можливість в короткі терміни відчути прогрес і досягнення цілей, що позитивно впливає на нашу впевненість в собі та підвищує самооцінку. Чим складніше проходження гри, тим більше задоволення ми отримаємо в результаті.

2. Автономія і незалежність

Нам важливо відчувати відчуття контрольованості своїх дій і ситуації. Однак в реальному житті це не завжди легко. Багато що може статися поза нашим контролем, і це може засмучувати.

Ігри — це простір, де гравці вільні від впливу або вказівок інших. Діти, яких весь час контролюють, прагнуть до ігор, аби відчувати себе незалежними. Дорослі можуть тяжіти до відео розваг, якщо їм здається, що вони не можуть контролювати свою роботу або домашнє життя.

Наприклад, ігри з вільним переміщенням, такі як Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, ексклюзив консолі PlayStation 5, особливо хороші тим, що гравець може значною мірою самостійно пересуватися в грі. Для тих, хто не відчуває незалежності у фізичному світі, відеоігри — відмінне місце.

3. Близькість

Це третя психологічна потреба, до якої апелюють гри. Нам подобається відчувати, що ми значущі для інших людей, а ігри, які розраховані на багато користувачів, особливо масові онлайн-ігри, безпосередньо забезпечують цей взаємозв’язок. Аби зрозуміти, як створювати ігри для декількох гравців так, щоб між гравцями формувалися близькі стосунки й навіть дружба, у 2016 році було проведене дослідження на цю тему. У ньому досвідчені гейм-дизайнери поділилися ключовими елементами, якими повинна володіти гра, для сприяння дружбі під час гри: це близькість, схожість, взаємність і відкритість. Так, дослідники прийшли до висновку, що ігри унікальним чином підходять для створення близьких відносин.

4. Безпечне місце для невдач

Відеоігри також дають вам можливість зазнати невдачі. Ви можете спокійно брати на себе стільки ризиків, скільки захочете. Якщо ви програєте, намагаючись перемогти боса, ви просто почнете заново. Якщо ви не виграєте змагальний матч, ви зіграєте ще один. У мережі для геймерів набагато безпечніше зазнати невдачі, ніж у фізичному світі. Ігри вчать нас, що невдачі — це не кінець. Ми можемо здатися, або ж можемо вчитися на своїх помилках і вдосконалюватися. Невдачі — це частина нашого людського досвіду. Починати заново після поразок, щоб стати краще — відмінна навичка, якій нас вчать ігри.

5. Розслаблення

Багато відеоігор динамічні та інтенсивні, але також є велика кількість спокійних, створених для релаксації та розслаблення. Коли світ навколо нас хаотичний і сповнений стресів, приємно зануритися на час в захопливу відеогру й відпочити.

Такі ігри, як Ghost of Tsushima, No Man’s Sky, ABZÛ допомагають розслабитися, знизити рівень стресу і досліджувати відкритий світ. Тому, якщо ви шукаєте спосіб відпочити та розвантажитися, відеоігри стануть чудовим варіантом.

6. Втеча від реальності

Ескапізм (англ. Escape – «втекти, врятуватися») — для багатьох є основною мотивацією грати у відеоігри. У сучасному світі багато стресу. Коли нам здається, що ми не можемо контролювати своє життя в певний період, стрибок в безпечний віртуальний світ може на час принести полегшення. Можливо, ми намагаємося втекти від проблем в навчанні або роботі. У будь-якому випадку, втеча в відеогри може полегшити переживання ситуаційних труднощів. Головне пам’ятати, що відеоігри та уникнення реальності не стануть розв’язанням проблеми, а лише допоможуть на час перемикнути нашу увагу на щось більш приємне.

Скільки б позитивних моментів ми не знаходили в іграх, дуже важливо не забувати про своє реальне життя. Адже ігри вчать нас здобувати навички впевненості у своїх силах, автономії та взаємозв’язку в нашому власному житті саме для того, щоб ми могли їх застосувати в повсякденності. Головне не забувати про це і не сприймати відеоігри тільки як спосіб втечі від повсякденності.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...