Reklama

Trendy kryptorynku: ščo bude populjarnym najblyžčymy rokamy

Možlyvo, vy vže čuly – «AI zahopyť kryptosvit», DeFi-sektor «use šče žyvyj», a instytucionaly «na pidhodi». Ščoroku na rynku z'javljajeťsja novyj trend – i z takym že uspihom znykaje, zalyšajučy pislja sebe šum, paru novyh tokeniv i girkyj dosvid investoriv. Ale blokčejn perestav buty vyključno pro spekuljaciї i počav šukaty biľš stijkyj vektor. Dedali biľše projektiv perehodjať vid eksperymentiv do scenariїv, de važlyvi ne tiľky tehnologiї, a j interfejsy, zvyčky ta dovira.
Читати кирилицею
Trendy kryptorynku: ščo bude populjarnym najblyžčymy rokamy
  1. Головна
  2. Krypto
  3. Trendy kryptorynku: ščo bude populjarnym najblyžčymy rokamy
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Možlyvo, vy vže čuly – «AI zahopyť kryptosvit», DeFi-sektor «use šče žyvyj», a instytucionaly «na pidhodi». Ščoroku na rynku z'javljajeťsja novyj trend – i z takym že uspihom znykaje, zalyšajučy pislja sebe šum, paru novyh tokeniv i girkyj dosvid investoriv. Ale blokčejn perestav buty vyključno pro spekuljaciї i počav šukaty biľš stijkyj vektor. Dedali biľše projektiv perehodjať vid eksperymentiv do scenariїv, de važlyvi ne tiľky tehnologiї, a j interfejsy, zvyčky ta dovira.

Svit krypty ne spoviľnjujeťsja – vin zminjuje formu. I v ćomu procesi vže počynajuť vymaľovuvatysja naprjamky, jaki stanuť golovnymy trendamy najblyžčyh rokiv.

U cij statti ja, Ivan Pavlovśkyj, hoču zagostryty uvagu ne na zvyčnyh temah, jaki obgovorjujuťsja rokamy, a na menš očevydnyh, ale potencijno značuščyh zrušennjah. Na tyh točkah zrostannja, ščo možuť staty masovymy – ne tomu ščo modno, a tomu ščo zručno i žvavo – naviť jakščo poky ščo vony zalyšajuťsja v tini gučnyh zagolovkiv.

Perš niž dyvytysja v majbutnje, važlyvo nagadaty pro te, ščo zalyšajeťsja aktuaľnym zavždy. Z togo, ščo perežylo vsi sezony hajpu i vse odno zalyšylosja z namy – Bitcoin.

Bitkoїn, jak fundamentaľnyj trend

Odyn iz najočevydnišyh, ale jak i raniše fundamentaľnyh trendiv – zrostannja Bitcoin.

Na tli neskinčennyh tokeniv, memecoin-isteriї ta hajpiv, ščo zminjujuťsja odyn za odnym, Bitcoin prodovžuje buty osnovoju kryptorynku. Jogo cinnisť i aktuaľnisť trymajuťsja ne na modi abo mehanici prybutkovosti, a na prostyh i nadijnyh pryncypah decentralizaciї, suvoroї emisiї ta istoryčnomu statusi peršoї kryptovaljuty.

Jogo roľ v ekosystemi – ne prosto «cyfrove zoloto», a metronom, ščo zadaje rytm uśomu rynku. Vin ne ženeťsja za novymy funkcijamy, ale ce i daje jomu stabiľnisť: u majbutńomu, de vse može buty zamineno, bitkoїn – ce te, ščo bude z namy zavždy.

Same ci jakosti robljať jogo vičnym trendom: todi jak Altcoin-blokčejny pryhodjať i jduť (zgadajmo topovi Litecoin, Dash ta inši projekty mynulogo desjatylittja), bitkoїn prodovžuje buty opornoju točkoju dlja vsijeї kryptoindustriї. 

Bitkoїn ne pidlaštovujeťsja pid trendy – vin i je trend, na jakyj orijentujeťsja vse inše. I najblyžčymy rokamy jogo roľ v ekosystemi bude tiľky posyljuvatysja.

Mesendžery, jak superapy

Vsupereč vektoru rozvytku kryptovaljutnyh servisiv, orijentovanomu na prostotu i zručnisť interfejsiv ta adaptaciju blokčejna pid masovogo korystuvača čerez mobiľni dodatky i kastomni gamanci, trend majbutńogo može pity šče dali – u bik «narodnyh interfejsiv», ščo pojednujuť aspekty bagaťoh sfer.

Pid cym ja rozumiju instrumenty, ščo pojednujuť prostotu i decentralizaciju: boty u zvyčnyh mesendžerah, jaki vidkryvajuť dostup do upravlinnja aktyvamy, trejdyngu, farmingu, DAO-golosuvannjam ta inšym instrumentam investuvannja j pasyvnogo dohodu – bez neobhidnosti zahodyty v DApps i rozbyratysja v «skladnomu blokčejni».

Varto zaznačyty, ščo Telegram u ćomu plani pišov uže daleko vpered i proponuje te, čogo nemaje majže ni v kogo: možlyvisť nadsylaty kryptoaktyvy kontaktam tak samo prosto, jak stikery. Po suti, ce vže ne prosto mesendžer, a povnocinna birža i gamaneć, vbudovani v spilkuvannja – bez perevantaženyh interfejsiv i zajvyh krokiv.

Tak z’javljajeťsja format krypto-superappa: ekosystemy v odnomu vikni čatu, de vse – vid torgivli do DAO – zapuskajeťsja odnijeju komandoju. Pryklady vže je: Unibot (trejdyng), Banana Gun (bot z avtougodamy), BonkBot (prostyj sposib torguvaty mem-tokenamy).

Jakščo vse prodovžyť rozvyvatysja v ćomu naprjamku, Telegram ryzykuje staty golovnym vhodom u povsjakdennyj kryptosvit – bez birž i skladnoščiv. Prosto jak povidomlennja.

ZK-pryvatnisť

Biľšisť korystuvačiv, naviť tyh, hto davno v krypti, čuly pro Zero-Knowledge dokazy jak pro ščoś «duže tehnične i deś u majbutńomu». Ale ce «majbutnje» vže nastaje – ZK staje osnovoju dlja bagaťoh novyh korystuvaćkyh servisiv.

Suť ZK prosta, nezvažajučy na udavanu skladnisť: ty možeš dovesty svoje znannja, diju abo, napryklad, fakt volodinnja, ne vidkryvajučy samu informaciju pro sebe. Ce može buty ščo zavgodno: vid togo, ščo v tebe je aktyvy, dosvid, pidpyska, jakyjś dostup do rezuľtativ golosuvannja – bez rozkryttja adresy, balansu abo samoї diї.

Jakščo perši hvyli kryptovaljutnogo ažiotažu buly pro volodinnja, potim pro švydkisť i masštaby, to nastupna, možlyvo, bude pro «meži vydymosti». ZK-protokoly dajuť zmogu robyty reči, jaki raniše buly nesumisni z prozoristju majže kožnogo blokčejna – i najblyžčymy rokamy ce bude vže ne «moduľ bezpeky», a fundament novogo pokolinnja web3, de dijsno vse konfidencijno, ale perevireno.

Jakščo vy šče malo znajete pro ZK ta inši aspekty roboty blokčejniv i kryptovaljut zagalom, počniť iz čytannja «biloї knygy» Bitcoin i prohodžennja bezkoštovnyh kursiv dlja novačkiv. Kurs iz 14 video na 2,5 godyny je u Incrypted – «Zanurennja v kryptu».

NFT, jak sociaľnyj kapital (druge dyhannja)

NFT-manija 2021 roku – vže istorija: rik zapamoročlyvogo uspihu ta bagatomiľjonnyh prodaživ JPG-kartynok. A potim – padinnja, vtoma i tavro «vykynutoї igrašky, ščo ne maje praktyčnoї cinnosti», jaka ne vytrymala perevirku časom. NFT vtratyly masovyj interes i dlja bagaťoh staly symvolom «myľnoї kryptobuľbašky».

Ale jakščo vidvoliktysja vid hajpu i podyvytysja na samu tehnologiju, staje očevydno: NFT – ce ne pro kartynky, a pro unikaľne cyfrove volodinnja, reputaciju i status. Ce instrument, jakyj može otrymaty pereosmyslennja. Prykladiv uže dostatńo:

  • Soulbound (neperedavani NFT), jak element cyfrovoї reputaciї ta istoriї.
  • Proof-of-participation – NFT za učasť u projektah, zahodah, golosuvannjah.
  • Dostup do zakrytyh klubiv – NFT ne dlja torgivli, a dlja vhodu: zahody, metavsesvity, ranni dropy i testy produktiv na peršyh etapah zapusku.
  • Igrovi profili ta ačivky, de NFT stanuť častynoju cyfrovoї osobystosti gravcja.

NFT možuť povernutysja, jak sociaľnyj kapital, čyja cinnisť ne v spekuljaciї, a v identyčnosti – sposib poznačyty prynaležnisť do spiľnoty, dostup do zakrytyh prostoriv, reputaciї ta dosjagneń. Vony jduť vid obrazu «dorogoї kartynky»: tehnologija zalyšylasja, hajp pišov i teper u NFT je šans staty reaľno korysnymy.

Ščo čekaje na kryptosvit u majbutńomu

Očevydno, ščo trendiv bude biľše, niž možna ohopyty v odnomu teksti. Bagato z nyh poky šče tiľky dozrivajuť, zbyrajuťsja z fragmentiv, čekajuť svogo momentu. 

  • Decentralizovani socmereži – novi zv’jazky, mehaniky volodinnja i moderaciї.
  • Kryptogoposlugy na blokčejni: podatky ta inši funkciї na smart-kontrakti.
  • Algorytmični stejblkoїny bez zovnišńogo zabezpečennja (novi sproby).
  • Ončejn-osobystosti ta pasporty (SBT, zkID) zamisť loginiv i poštovyh adres.
  • Mikroekonomiky protokoliv: rynky roboty, orendy ta inšogo vseredyni DApps.
  • Rozvytok rišeń drugogo rivnja dlja masštabuvannja Bitcoin i Ethereum.
  • Ekologični blokčejny ta «zelena» kryptovaljuta, jak VeChain (VET).

Dejaki z nyh rozčynjaťsja v šumi, inši – pererostuť u cili ekosystemy. Ale same v takyh idejah často zarodžujuťsja novi tendenciї dlja vsijeї kryptoindustriї.

Jakščo i vy hočete bačyty trendy majbutńogo samostijno, to pryjednujteś do zakrytogo kom’juniti kryptoentuziastiv Incrypted+, ščob vyjty na novyj riveń.

My zvykly šukaty v krypti nastupnyj velykyj token, innovacijnyj sektor, pomičaty očevydni zminy v cinah, tokenah i rivni ažiotažu, ale spravžnja revoljucija, najimovirniše, staneťsja v tomu, jak my pracjuvatymemo z kryptoju ščodnja – ne konkretnyj aktyv, a sam sposib, jak my vzajemodijemo z blokčejnom. 

Ce ne buduť gučni ta pomitni podiї – ce bude pryhovana transformacija v tomu, ščo my robymo, jak my dovirjajemo, jak spilkujemosja, jak beremo učasť.

Prjamo zaraz krypta – ce často šče ščoś skladne i dyvne, ščo vymagaje vid nas zusyľ i terpinnja. Ale spravžnje pryjnjattja ne vygljadaje jak revoljucija – vono pryhodyť čerez povsjakdenni diї, jaki raptom stajuť prostišymy, budennišymy. Tehnologija pide u fon i my počnemo її spryjmaty jak nevid’jemnu častynu žyttja, jak Internet, prostu i zvyčnu, jak korystuvannja «zvyčajnym» smartfonom.

Majbutnje kryptovaljut ne v tomu, ščob prosto z їhńoju dopomogoju robyty stare po-novomu. A v tomu, ščob zminjuvaty zvyčky i systemu vzajemodij, otrymuvaty dosvid, stvorjujučy novi cinnosti, jaki vidobražajuť reaľni interesy i potreby suspiľstva. 

Zvyčno, natyvno, pryvatno, bezpečno – ale ne vtračajučy samoї suti decentralizaciї.

Najvažlyviši zminy pryhodjať ne golosno – a todi, koly vony počynajuť pracjuvaty.

Čytajte Na chasi u Facebook i Twitter, pidpysujteś na kanal u Telegram.

Share
Написати коментар
loading...