fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni

💸 Тест: дізнайтеся, наскільки ви фінансово грамотні
Za danymy mynuloričnogo doslidžennja USAID, Ukraїna razom z Poľščeju perebuvajuť na ostanńomu misci sered 30 kraїn u rejtyngu finansovoї gramotnosti naselennja. Na chasi ta O.Bank proponuje vam pereviryty riveń finansovoї gramotnosti ta dovesty, ščo rejtyngy tež pomyljajuťsja.
За даними минулорічного дослідження USAID, Україна разом з Польщею перебувають на останньому місці серед 30 країн у рейтингу фінансової грамотності населення. Na chasi та O.Bank пропонує вам перевірити рівень фінансової грамотності та довести, що рейтинги теж помиляються.
Читати кирилицею

Speciaľni možlyvosti

Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja
Kontrastna versija
  Якщо ви думаєте, що облік фінансів потрібний лише банкірам та інвесторам, то це не так. Основи фінансової грамотності дозволять не тільки навчитися заробляти більше коштів, а також правильно ними розпоряджатися. Кілька простих правил допоможуть збільшити ваш щомісячний дохід у кілька разів. Відповідайте на питання, щоб дізнатися, які навички фінансової грамотності ви маєте, а які треба підтягнути. А перед тим як проходити тест, рекомендуємо поглянути на наш гайд — як витрачати гроші раціонально, не змінюючи спосіб життя. Він допоможе вам не переплачувати за те, чим ви й так користуєтеся, а також — успішно пройти цей тест. Партнер матеріалу. Просто скачай Банк. Не завжди наш фінансовий вік відповідає реальному. Дізнатися, що у вас в душі — вічна молодість чи раціональність на максимум, допоможе тест про фінансовий вік, який ми підготували разом із експертами O.Bank. Просто скачай Банк. . .
Реклама 👇 Замовити

Jakščo vy dumajete, ščo oblik finansiv potribnyj lyše bankiram ta investoram, to ce ne tak.

Osnovy finansovoї gramotnosti dozvoljať ne tiľky navčytysja zarobljaty biľše koštiv, a takož pravyľno nymy rozporjadžatysja.

Kiľka prostyh pravyl dopomožuť zbiľšyty vaš ščomisjačnyj dohid u kiľka raziv. Vidpovidajte na pytannja, ščob diznatysja, jaki navyčky finansovoї gramotnosti vy majete, a jaki treba pidtjagnuty.

A pered tym jak prohodyty test, rekomendujemo pogljanuty na naš gajd — jak vytračaty groši racionaľno, ne zminjujučy sposib žyttja💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 1💸 Jak vytračaty menše, ne zminjujučy sposib žyttja — gajd z racionaľnoї vytraty grošej. Vin dopomože vam ne pereplačuvaty za te, čym vy j tak korystujetesja, a takož — uspišno projty cej test.

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 2

Partner materialu

Prosto skačaj Bank

Ви отримали довгоочікувану зарплату. Як розподілите гроші?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 3 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Фінансові експерти радять відкладати не менш, ніж 20% зі свого доходу на майбутнє. А щоби не залежати від інфляції, радимо покласти гроші на депозит — у застосунку O.Bank це можна зробити буквально у кілька натиснень!

Ви оформлюєте кредитку в банку. в умовах вказано, що пільговий період — 62 дні. Що це означає?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 4 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Пільговий період дозволяє користуватися кредитними коштами без відсотків. До речі, в O.Bank, на відміну від інших, пільговий період складає 120 днів.

В історичному центрі Стокгольма ви заскочуєте у Starbucks. Бариста пише на склянці ваше ім'я, простягає термінал та питає: «Якою валютою ви хочете розрахуватися?»

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 5 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Перед поїздкою за кордон поцікавтесь у своєму банку, в якій валюті він проводить розрахунки з платіжною системою за транзакції по картці в тій чи іншій країні, та оберіть для розрахунку саме цю валюту. У країнах ЄС це найчастіше євро. У мобільному O.Bank ви зможете сконтактувати з підтримкою та дізнатися відповідь на будь-яке питання просто у вашому улюбленому месенджері — Viber чи Telegram.

Ви взяли кредит. Черговий платіж випадає на 1 травня. Коли краще його внести?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 6 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Платежі за кредитами варто сплачувати щонайменше за три робочі дні до крайнього терміну, адже термін проведення банківських операцій складає від 1 до 3 робочих днів. Якщо ж виплата випадає на вихідні чи державні свята, варто врахувати й це.

Ви отримали неочікуваний бонус на роботі. До чергового платежу за вашим активним кредитом ще два тижні. Що будемо робити?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 7 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Якщо ви відповідально ставитеся до своїх фінансів, на чергову виплату у вас і так заплановані кошти. А неочікуваний бонус хай краще працює на вас — покладіть його на депозит і отримуйте відсотки.

Ваша економія була не даремна! Ви накопичили велику суму грошей. Як їх краще використати?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 8 Unsplash
Правильно! Неправильно!

На перший погляд, нерухомість, валюта чи цінні папери виглядають як непоганий спосіб заробити, проте власна справа — це цікаво і може бути набагато вигіднішою за будь-який пасивний дохід.

На жаль, вам довелося раптово покинути роботу. Скільки місяців ви зможете прожити на свої заощадження?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 9 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Фінансові експерти зазначають, що оптимально мати збереження, щонайменше, на 3 місяці. Але якщо так сталося, що у вас їх немає, порятунком може стати картка мобільного О.Bank — з кредитним лімітом до 200 тисяч гривень та пільговим періодом до 120 днів ви можете спокійно шукати роботу мрії, а не погоджуватися на першу ліпшу пропозицію.

В новинах написали, що НБУ знову знизив облікову ставку. Що це означає?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 10 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Облікова ставка — не єдиний, але важливий чинник, що впливає на вартість кредитів. Її зниження зазвичай призводить до зменшення ставок за кредитами та депозитами.

Ви заробляєте 20 тисяч гривень на місяць, але вам потрібно орендувати на житло. Скільки грошей ви можете виділити на квартиру з цього бюджету?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 11 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Жити у квартирі, до якої не хочеться повертатися після роботи, — так собі досвід. Проте, на думку експертів, оренда житла не має перевищувати 30% від вашого доходу. Ваш оптимальний бюджет у такому випадку — 6-7 тисяч гривень, за які можна цілком підібрати достойний варіант в будь-якому українському місті.

Ви побачили на Amazon книжку, яка коштує $10. В Україні ж вона коштує 450 ₴. Де краще придбати книжку?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 12 Unsplash
Правильно! Неправильно!

Варто уважно подивится на вартість доставки, а також врахувати доставку посередника. Крім цього, деякі штати беруть додатковий податок. До речі, максимально зекономити можна, роблячи онлайн-покупки з карткою O.Bank — по ній в будь-яких інтернет-магазинах можна отримати кешбек до 5%!

Як ви користуєтеся стримінговими сервісами та підписками?

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 13 Unsplash
Правильно! Неправильно!

А ви знали, що сімейні підписки на платні сервіси значно зменшать ваші витрати, аніж індивідуальні? Наприклад, Youtube Music цілком легально можна поділити на шістьох людей і платити лише по 25 гривень на місяць! А якщо скористатися О.Карткою для сплати за підписку, можна отримати кешбек до 30% на платні підписки компаній Apple та Google.

Розбагатіти ви зможете хіба випадково

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 14

Так, фінансова грамотність — це поки не про вас, але хто знає, чи потрібна вона вам. Можливо, ви швидше виграєте мільйон, як герой фільму «Мільйонер із нетрів».

Отримати картку O.Bank, щоби мати всі свої гроші під рукою, можна просто встановивши застосунок!
 • Кешбек до 30%
 • Безкоштовні перекази
 • Користуйтеся кредитним лімітом до 120 днів безкоштовно


Замовити картку
На шляху до успіху

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 15

Можливо, ви не знаєте всі секрети фінансової грамотності, але пам'ятайте, що успіх зазвичай починається з проблем. Тому розбивайте сумніви людей, як Джеррі Магуайер в однойменному фільмі, та досягайте поставленої мети.

Отримати картку O.Bank, щоби мати всі свої гроші під рукою, можна просто встановивши застосунок!
 • Кешбек до 30%
 • Безкоштовні перекази
 • Користуйтеся кредитним лімітом до 120 днів безкоштовно


Замовити картку
Біржева акула

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 16

Ви — просто герой фільму «Вовк з Волл-Стріт» у виконанні Леонардо Ді Капріо. Знаєте як заробити, а головне зберегти та навіть збільшити заробітки.

Проте, не забувайте — мінімальний фінансовий самоконтроль ще нікому не завадив.

Отримати картку O.Bank, щоби мати всі свої гроші під рукою, можна просто встановивши застосунок!
 • Кешбек до 30%
 • Безкоштовні перекази
 • Користуйтеся кредитним лімітом до 120 днів безкоштовно


Замовити картку

Поширити результат:

Ne zavždy naš finansovyj vik vidpovidaje reaľnomu. Diznatysja, ščo u vas v duši — vična molodisť čy racionaľnisť na maksymum, dopomože test pro finansovyj vik💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 17💸 Test: diznajtesja svij finansovyj vik, jakyj my pidgotuvaly razom iz ekspertamy O.Bank.

Prosto skačaj Bank

O.Bank — ce bank dlja ljudej, jaki cinujuť svij čas ta hočuť otrymuvaty bankivśki poslugy v režymi onlajn. Ščob skorystatysja poslugamy O.Bank, dostatńo prosto zavantažyty zastosunok:

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 18 💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 19

 • Kredytnyj limit – do 200 000 grn.
 • Piľgovyj period – do 120 dniv
 • Kešbek do 30% – na pidpysky servisiv Google ta Apple
 • Kešbek do 5% – na onlajn-pokupky v buď-jakyh internet-magazynah svitu

AT «Ideja Bank», Licenzija NBU №96 vid 04.11.2011

💸 Test: diznajtesja, naskiľky vy finansovo gramotni 20

📱 Čytajte Na chasi u Facebook i Twitter, pidpysujteś na kanal u Telegram.

Cej material vygotovleno ta rozmiščeno na komercijnij osnovi.

Jakščo vy znajšly pomylku, buď laska, vydiliť fragment tekstu ta natysniť Ctrl Enter.

Dodaty komentar

Takyj e-mail vže zarejestrovano. Skorystujtesja Formoju vhodu abo vvediť inšyj.

Vy vkazaly nekorektni login abo paroľ

Vybačte, dlja komentuvannja neobhidno uvijty.
Šče
Vy čytajete sajt ukraїnśkoju latynkoju. Podrobyci v Manifesti
Hello. Add your message here.

Povidomyty pro pomylku

Tekst, jakyj bude nadislano našym redaktoram: