Spočatku pidgotujemosja — informacija pro koronavirus
Pered tym, jak prohodyty cej test, proponujemo vse ž diznatysja važlyvu informaciju pro koronavirus SARS-CoV2 z kiľkoh oficijnyh džerel. V buď-jakomu razi, pročytaty ce vperše abo nagadaty sobi osnovni vidomosti pro hvorobu ne zavadyť. Otže:
Oficijnyj sajt vid MOZ pro koronavirus — za posylannjam. Tam možna diznatysja:
- jaka sytuacija v Ukraїni;
- jak peredajeťsja zahvorjuvannja;
- jaki obmežennja zaprovadženo čerez koronavirus;
- hto znahodyťsja u grupi ryzyku;
- jak ta de zrobyty test;
- porady ščodo zahystu vid virusiv.
A takož:
- oficijnyj Telegram-kanal MOZ — COVID19_Ukraine;
- Telegram-bot vid MOZ — COVID19_Ukraine_Bot
🎮 PlayStation 5 ta Xbox Series X: teper my znajemo, jakym bude nastupne pokolinnja konsolej
- akaunt MOZ u Twitter ta Facebook
Jakščo ž vy vidčuvajete, ščo vže gotovi prohodyty test, davajte počynaty.
Test pro koronavirus
Яким чином з'явився коронавірус?
Вірус SARS-CoV2, що викликав пандемію хвороби COVID-19, найбільш імовірно, передався до людини від тварин. Учені думають, що винен кажан з тваринного ринку у китайському Ухані, але ця версія досі не підтверджена. А от у чому науковці впевнені, то це в природному походженні шкідника — не міг бути створений у лабораторії.
Що НЕ входить до переліку найбільш характерних симптомів COVID-19?
Три головні симптоми захворювання — кашель, підвищена температура та нестача дихання. Якщо ви відчуваєте всі або один із цих симптомів, будь ласка, самоізолюйтеся та зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем. Їхати до лікарні варто лише в тому разі, якщо симптоми набувають загрожуючого характеру.
Пам'ятайте, у разі легкого протікання хвороби ви все ще лишаєтеся переносником вірусу.
Ваша подруга повернулася з Італії, жодних симптомів у неї немає. Кличе вас на каву. Підете?
Звісно, якщо людина просто перебувала в одній із країн, яку охопило масштабною епідемією, це не означає, що вона хвора. Але одне з десяти інфікувань відбувається від людей, які не мають жодних симптомів!
За різними оцінками, інкубаційний період, тобто термін, за який вірус може передаватися, складає від 1 до 14 днів.
Саме тому, загальна рекомендація для всіх, хто контактував з хворими або повернувся з-за кордону — ізолюватися, щонайменше, на 14 днів.
Для кого COVID-19 є НАЙМЕНШ небезпечним?
За статистикою, серед дітей до 9 років не зареєстровано жодної смерті від COVID-19. Ризик збільшується з віком і найбільш уразливими є люди похилого віку.
Разом з тим, це не означає, що для всіх інших людей хвороба є безпечною. Хронічні захворювання (такі як діабет, серцево-судинні хвороби, респіраторні хвороби) суттєво збільшують ризик смерті або важкого перебігу хвороби та дуже тяжкого відновлення. На момент створення цього тесту МОЗ повідомив, що понад 50% хворих на COVID-19 в Україні — це люди 18-49 років.
Жодна вікова група не є у безпеці!
Чи допомагає звичайна хірургічна маска захиститися від хвороби?
Попри популярні нині публікації, що маска не допомагає захиститися від вірусу, це не зовсім так. Так, ВООЗ рекомендує носити маски лише тим, хто вже має хворобу або тим, хто опікується хворою людиною. Проте, рекомендації не використовувати їх засновані на тому, що не всі люди знають як правильно носити маску, а також бажанні донести, що не можна просто надіти маску і вважати себе убезпеченими від хвороби.
Отже, що потрібно знати:
- Маски знижують ризик поширення хвороби, якщо поєднувати їх з дотриманням соціальної дистанції та ретельною гігієною — мити руки, простіше кажучи
- Треба прикривати і ніс, і рот. Разом з тим, не треба торкатися обличчя руками — вірус може потрапляти до організму навіть через очі
- Пам'ятайте, що маска — не гарантія того, що ви не захворієте. Дотримуйтеся всіх правил гігієни та безпеки, навіть коли носите маску
Чим можна вилікувати COVID-19?
Одразу нагадаємо: антибіотики не діють проти вірусів!
Наразі хворі на COVID-19 проходять лише симптоматичне лікування, а перебіг хвороби залежить від загального стану здоров'я пацієнта. І хоча лимончик, цибулька та молоко ніколи не зашкодять, від коронавірусної хвороби вони точно вас не вилікують.
Про гомеопатію навіть і починати не будемо.
При якій температурі гине вірус?
Холодні температури навпаки є більш «комфортними» для вірусу.
З літом — складніше. Останні дослідження показали, що вірус руйнується за температури близької до окропу. Якщо Земля нагріється до такої температури, коронавірус буде останньої з наших проблем.
Тим не менш, науковці все одно очікують, що літнє тепло, якщо не завершить епідемію, то значно вплине на поширення вірусу та допоможе виграти час на розробку вакцини.
Чи є карантин ефективним засобом боротьби з пандемією?
До боротьби з коронавірусом наразі немає універсального підходу. Різні країни вживають різних заходів — як за типом, так і за жорсткістю обмежень. Проте, абсолютно всі експерти сходяться на думці, що тримати соціальну дистанцію — це виграшна стратегія.
Варто розуміти, що карантин вводиться не для того, щоб ніхто не захворів. На жаль, це просто неможливо. Мета карантину — зменшити кількість одночасно хворих людей, щоби система охорони здоров'я встигла надати допомогу всім, хто її потребує.
За посиланням ви можете власноруч «погратися» з параметрами і зрозуміти, що соціальна ізоляція є дієвим шляхом боротьби з COVID-19.
Саме тому так важливо залишатися вдома — ізолюючись, ви рятуєте життя.
Звідки ви дізнаєтеся новини про перебіг пандемії та заходи безпеки?
Вірити потрібно лише офіційним джерелам та доказовій медицині. Також не забувайте, що думка вашого знайомого медбрата — це лише думка однієї людини, якою б кваліфікованою вона не була.
Поширити результат:
Takož ne zabuďte projty naš test na finansovyj vik💸 Test: diznajtesja svij finansovyj vik — u pryjdešnju ekonomičnu kryzu vam varto znaty, na jakyj riveń vidpovidaľnosti vy zdatni.
Biľše informaciї pro COVID-19
Na chasi aktyvno vysvitljuje temu pandemiї koronavirusu u sviti ta v Ukraїni. My reteľno perevirjajemo vsju informaciju pered publikacijeju. Vsi materialy za cijeju temoju vy možete znajty pid speciaľnym tegom.
A najvažlyviše my zberemo dlja vas tut:
- Povnyj perelik džerel z oficijnoju informacijeju — de čytaty pravdu pro pandemiju
🦠 De čytaty pravdu pro koronavirus COVID-19 v Ukraїni i sviti: onlajn-mapy, Telegram-boty ta oficijni džerela
- Čy dopomože karantyn — istorija najvažlyvišyh karantyniv v istoriї ljudstva
😷 Čy dopomože karantyn: istorija izoljacij pid čas pandemij — jak obmežennja rjatuvaly ljudstvo
- Gigijena telefonu — naš smartfon je odnym iz najbrudnišyh predmetiv, jakyh my torkajemosja rukamy kožen deń. Jak počystyty smartfon vid bakterij
🧼 Gigijena telefonu — jak očystyty smartfon vid brudu ta bakterij u period karantynu
- «Čy pomru ja, jakščo zahvoriju na COVID-19?» — my vsi zamysljuvalysja nad cym pytannjam. Na dopomogu pryhodyť test
🤔 «Čy pomru ja vid COVID-19 ta skiľky meni treba tualetnogo paperu?» — projdiť testy, zasnovanyj na reaľnij statystyci
Samoizoljacija — ne duže vesele zanjattja. Jak krašče provodyty čas vdoma, my tež znajemo i rozpovidajemo:
- 7 porad jak efektyvno pracjuvaty vdoma
👩💻 Karantyn čerez koronavirus: 7 porad, jak efektyvno pracjuvaty vdoma
- 30 zastosunkiv, servisiv ta kursiv, ščo staly bezkoštovnymy na čas karantynu
📱 Velykyj gajd: 30 zastosunkiv, servisiv ta kursiv, jaki staly bezkoštovnymy na čas karantynu
-
Karantyn z korystju
😷 Jak provesty karantyn čerez koronavirus vdoma z korystju: Netflix, VR, medytaciї ta bagato їži — zarubižni serialy, medytacija, osvita, kulinarija, i ce šče ne veś perelik togo, čym možna zajnjaty sebe
- I narešti — igry, jaki daduť nadiju na krašče
👾 U ščo pograty v karantyn: 5 videoigor, jaki daduť nadiju na krašče pid čas pandemiї. Nam vsim ne vystačaje trohy nadiї.
Myjte ruky, ne hvorijte!
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
📱 Čytajte Na chasi u Facebook i Twitter, pidpysujteś na kanal u Telegram.
Dodaty komentar