fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja

🧼 Gigijena telefonu — jak očystyty smartfon vid brudu ta bakterij u period karantynu

🧼 Гігієна телефону — як очистити смартфон від бруду та бактерій у період карантину

Z pošyrennjam novogo virusu COVID-19 ljudy vse biľše hvyljujuťsja, jak zalyšytyś čystymy ta unyknuty mikrobiv. Naspravdi, smartfony ta inši ğadžety mistjať na poverhni biľše mikrobiv niž buď-jaka inša rič, kotroju my korystujemoś u povsjakdennomu žytti, tomu tak važlyvo trymaty naši prystroї u čystoti.
З поширенням нового вірусу COVID-19 люди все більше хвилюються, як залишитись чистими та уникнути мікробів. Насправді, смартфони та інші ґаджети містять на поверхні більше мікробів ніж будь-яка інша річ, котрою ми користуємось у повсякденному житті, тому так важливо тримати наші пристрої у чистоті.
Читати кирилицею

Speciaľni možlyvosti

Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja
Kontrastna versija
  Гроші та смартфон вважаються найбруднішими речами серед тих, котрими ми користуємося кожен день. Але якщо готівку завжди можна замінити безконтактною оплатою, то з телефоном важче. Цілком імовірно, що ви зараз читаєте цю статтю якраз на вашому смартфоні. Проте, чи замислювалися ви коли-небудь, скільки мікробів може містити ваш девайс? Утім, не треба хвилюватись, зараз ми розповімо вам як очистити смартфон від бруду та бактерій у домашніх умовах. Як очистити смартфон?. Ми користуємося смартфоном незалежно від того, де ми знаходимось і вже навіть самі не помічаємо, що під час дзвінку прикладаємо екран телефону до обличчя. Той самий екран смартфону, котрим ми користувались у метро, кафе або в інших громадських місцях. Результати досліджень показують, що на екрані вашого телефону можуть бути будь-які види мікробів: від стафілокока до самого вірусу COVID-19. Вже доведено, що вірус COVID-19 може знаходитись на різних поверхнях від трьох годин до декількох днів. Для того щоб дезінфікувати екран телефону необхідно:. Вимкнути пристрій. Це збереже пристрій від пошкоджень, викликаних попаданням рідини. Якщо є така можливість, то краще вийняти акумулятор смартфона. Обережно протерти поверхню сухою тканиною з мікроволокна, щоб видалити невеликі забруднення. Налити невелику кількість дистильованої води на тканину і повторно протерти екран. Якщо це не допоможе, повторіть те ж саме з оцтовим розчином, але робіть це дуже обережно. Протріть смартфон сухою частиною тканини з мікроволокна і залиште на деякий час, щоб екран повністю висох. Не вмикайте смартфон, поки він повністю не висохне. Як почистити клавіатуру та інші місця смартфона?. Кнопки налаштування звуку та блокування безумовно виконують важливу роль у користуванні телефону, тому за їхньою чистотою також необхідно слідкувати. Для цього треба: Вимкнути пристрій та відєднати всі кабелі. Протерти усі кнопки та внутрішні порти сухою бавовняною ганчіркою, щоб позбутися пилу та бруду. Якщо пил або бруд потрапили у важкодоступні місця, то можна використати зубочистку, щоб їх почистити. Але будьте обережні, щоб зубочистка не зламалась у смартфоні, а її частина там не залишилась.   Але не забувайте про свою власну гігієну. Експерти зазначають, що чистота телефону не матиме великого значення, якщо ви самі не підтримуєте свою гігієну. Необхідно мити руки, не чіпати своє лице та намагатись уникати знаходження у громадських місцях під час карантину. Також користуйтеся антисептиком, якщо миття рук на даний момент не є можливим. Гігієна телефона важлива, оскільки смартфон збирає безліч інфекцій на своїй поверхні. Але загальна безпека має більший сенс — тримайтеся подалі від хворих людей, умивайтесь і мийте руки. Це повинно значно знизити ризик хвороби.. Дональд Шаффнер. Професор кафедри харчової науки Університету Рутгерса. Також ми раніше писали 7 порад, як ефективно працювати вдома під час карантину.
Реклама 👇 Замовити

Groši ta smartfon vvažajuťsja najbrudnišymy rečamy sered tyh, kotrymy my korystujemosja kožen deń. Ale jakščo gotivku zavždy možna zaminyty bezkontaktnoju oplatoju, to z telefonom važče.

Cilkom imovirno, ščo vy zaraz čytajete cju stattju jakraz na vašomu smartfoni. Prote, čy zamysljuvalysja vy koly-nebuď, skiľky mikrobiv može mistyty vaš devajs? Utim, ne treba hvyljuvatyś, zaraz my rozpovimo vam jak očystyty smartfon vid brudu ta bakterij u domašnih umovah.

Jak očystyty smartfon?

My korystujemosja smartfonom nezaležno vid togo, de my znahodymoś i vže naviť sami ne pomičajemo, ščo pid čas dzvinku prykladajemo ekran telefonu do oblyččja. Toj samyj ekran smartfonu, kotrym my korystuvalyś u metro, kafe abo v inšyh gromadśkyh miscjah.

Rezuľtaty doslidžeń pokazujuť, ščo na ekrani vašogo telefonu možuť buty buď-jaki vydy mikrobiv: vid stafilokoka do samogo virusu COVID-19. Vže dovedeno, ščo virus COVID-19 može znahodytyś na riznyh poverhnjah vid tŕoh godyn do dekiľkoh dniv.

Dlja togo ščob dezinfikuvaty ekran telefonu neobhidno:

  • Vymknuty prystrij. Ce zbereže prystrij vid poškodžeń, vyklykanyh popadannjam ridyny. Jakščo je taka možlyvisť, to krašče vyjnjaty akumuljator smartfona.
  • Oberežno proterty poverhnju suhoju tkanynoju z mikrovolokna, ščob vydalyty nevelyki zabrudnennja.
  • Nalyty nevelyku kiľkisť dystyľovanoї vody na tkanynu i povtorno proterty ekran. Jakščo ce ne dopomože, povtoriť te ž same z octovym rozčynom, ale robiť ce duže oberežno.
  • Protriť smartfon suhoju častynoju tkanyny z mikrovolokna i zalyšte na dejakyj čas, ščob ekran povnistju vysoh.
  • Ne vmykajte smartfon, poky vin povnistju ne vysohne.
01/ 06

Jak počystyty klaviaturu ta inši miscja smartfona?

Knopky nalaštuvannja zvuku ta blokuvannja bezumovno vykonujuť važlyvu roľ u korystuvanni telefonu, tomu za їhńoju čystotoju takož neobhidno slidkuvaty.

Dlja ćogo treba:

  • Vymknuty prystrij ta vid’jednaty vsi kabeli.
  • Proterty usi knopky ta vnutrišni porty suhoju bavovnjanoju gančirkoju, ščob pozbutysja pylu ta brudu.
  • Jakščo pyl abo brud potrapyly u važkodostupni miscja, to možna vykorystaty zubočystku, ščob їh počystyty. Ale buďte oberežni, ščob zubočystka ne zlamalaś u smartfoni, a її častyna tam ne zalyšylaś.

 

01/ 03

Ale ne zabuvajte pro svoju vlasnu gigijenu

Eksperty zaznačajuť, ščo čystota telefonu ne matyme velykogo značennja, jakščo vy sami ne pidtrymujete svoju gigijenu. Neobhidno myty ruky, ne čipaty svoje lyce ta namagatyś unykaty znahodžennja u gromadśkyh miscjah pid čas karantynu. Takož korystujtesja antyseptykom, jakščo myttja ruk na danyj moment ne je možlyvym.

Gigijena telefona važlyva, oskiľky smartfon zbyraje bezlič infekcij na svoїj poverhni. Ale zagaľna bezpeka maje biľšyj sens — trymajtesja podali vid hvoryh ljudej, umyvajteś i myjte ruky. Ce povynno značno znyzyty ryzyk hvoroby.

Donaľd Šaffner, Profesor kafedry harčovoї nauky Universytetu Rutgersa

Takož my raniše pysaly 7 porad, jak efektyvno pracjuvaty vdoma pid čas karantynu.

📱 Čytajte Na chasi u Facebook i Twitter, pidpysujteś na kanal u Telegram.

Jakščo vy znajšly pomylku, buď laska, vydiliť fragment tekstu ta natysniť Ctrl Enter.

Dodaty komentar

Takyj e-mail vže zarejestrovano. Skorystujtesja Formoju vhodu abo vvediť inšyj.

Vy vkazaly nekorektni login abo paroľ

Vybačte, dlja komentuvannja neobhidno uvijty.
Šče
Vy čytajete sajt ukraїnśkoju latynkoju. Podrobyci v Manifesti
Hello. Add your message here.

Povidomyty pro pomylku

Tekst, jakyj bude nadislano našym redaktoram: