fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja

💸 Pislja 3 serpnja mižbankivśki rozrahunky možna bude zdijsnjuvaty majže cilodobovo — NBU (ONOVLENO)

💸 Після 3 серпня міжбанківські розрахунки можна буде здійснювати майже цілодобово — НБУ (ОНОВЛЕНО)
Bankivśkyj deń tryvatyme 23 godyny, a operaciї možna bude provodyty i u vyhidni.
Банківський день триватиме 23 години, а операції можна буде проводити і у вихідні.
Читати кирилицею

Speciaľni možlyvosti

Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja
Kontrastna versija
  Про що мова. Система електронних платежів (СЕП) — це платформа, через яку проходять міжбанківські розрахунки. 96% операцій переказу грошей між банківськими рахунками в Україні відбуваються за допомогою СЕП. Раніше вона працювала в будні дні з 8:30 до 19:00, а у вихідні та на свята не працювала взагалі. Національний банк України оголосив про те, що з 1 квітня система працюватиме у режимі 23/7, тобто 23 години на добу, без вихідних і лише з однією перервою. З 00:00 до 01:00 кожного дня відбуватиметься перехід на новий банківський день. Проте, у плани регулятора втрутився карантин. Врешті, запуск системи відбувся 3 серпня. Це — перший крок до переходу системи у цілодобовий режим. Зробити так одразу, без перехідного етапу, неможливо через технічні обмеження. Але ж я відправляв гроші на картку іншого банку у вихідний і все проходило!. Перекази між картками відбуваються не через СЕП, це так звані P2P-платежі, які проходять за допомогою систем Visa та Mastercard. СЕП використовують для переказів з рахунку на рахунок. Наприклад, коли ви платите податки, отримуєте оплату своїх послуг як ФОП чи кладете гроші на депозит. Чому це на часі. Є одразу кілька причин, чому це важливо. Уявіть, що ви ФОП і згадали сплатити податок лише в останній день. Зараз, якщо ви не встигнете це зробити до завершення банківського дня (до 19:00), податкова вже має право нарахувати вам штраф. З 3 серпня у вас буде часу, щонайменше, до опівночі. До того ж, наразі платіж між банками може йти до трьох операційних днів. Хоча на практиці такі ситуації трапляються досить рідко, але все ж трапляються. А коли почне діяти новий графік роботи СЕП, черги на платежі мають зменшитися, що зведе такі ситуації до мінімуму. Ну, і в цілому це значно збільшить ділову активність, адже пришвидшить рух коштів у країні. Є один нюанс. Зміна графіку роботи СЕП не зобовязує банки змінювати свої регламенти проведення платежів, це добровільно. З іншого боку, у перший день роботи нової системи всі 75 банків України проводили платежі за новим регламентом, повідомляє НБУ. Загалом, за першу добу банки провели платежів на 119 мільярдів гривень. Тож, швидшве за все, більшість банків скористається новою можливістю, оскільки збільшення обсягів проведених операцій може бути вигіднішим ніж заробіток на цій маленькій комісії. В майбутньому, СЕП працюватиме цілодобово, в режимі 24/7. Читайте також про те, що з 25 лютого в обігу зявилася нова купюра 200 гривень.
Реклама 👇 Замовити

Pro ščo mova

Systema elektronnyh plateživ (SEP) — ce platforma, čerez jaku prohodjať mižbankivśki rozrahunky. 96% operacij perekazu grošej miž bankivśkymy rahunkamy v Ukraїni vidbuvajuťsja za dopomogoju SEP.

Raniše vona pracjuvala v budni dni z 8:30 do 19:00, a u vyhidni ta na svjata ne pracjuvala vzagali.

Nacionaľnyj bank Ukraїny ogolosyv pro te, ščo z 1 kvitnja systema pracjuvatyme u režymi 23/7, tobto 23 godyny na dobu, bez vyhidnyh i lyše z odnijeju perervoju. Z 00:00 do 01:00 kožnogo dnja vidbuvatymeťsja perehid na novyj bankivśkyj deń.

Prote, u plany reguljatora vtrutyvsja karantyn. Vrešti, zapusk systemy vidbuvsja 3 serpnja. Ce — peršyj krok do perehodu systemy u cilodobovyj režym. Zrobyty tak odrazu, bez perehidnogo etapu, nemožlyvo čerez tehnični obmežennja.

Ale ž ja vidpravljav groši na kartku inšogo banku u vyhidnyj i vse prohodylo!

Perekazy miž kartkamy vidbuvajuťsja ne čerez SEP, ce tak zvani P2P-plateži, jaki prohodjať za dopomogoju system Visa ta Mastercard. SEP vykorystovujuť dlja perekaziv z rahunku na rahunok. Napryklad, koly vy platyte podatky, otrymujete oplatu svoїh poslug jak FOP čy kladete groši na depozyt.

Čomu ce na časi

Je odrazu kiľka pryčyn, čomu ce važlyvo.

Ujaviť, ščo vy FOP i zgadaly splatyty podatok lyše v ostannij deń. Zaraz, jakščo vy ne vstygnete ce zrobyty do zaveršennja bankivśkogo dnja (do 19:00), podatkova vže maje pravo narahuvaty vam štraf. Z 3 serpnja u vas bude času, ščonajmenše, do opivnoči.

Do togo ž, narazi platiž miž bankamy može jty do tŕoh operacijnyh dniv. Hoča na praktyci taki sytuaciї trapljajuťsja dosyť ridko, ale vse ž trapljajuťsja. A koly počne dijaty novyj grafik roboty SEP, čergy na plateži majuť zmenšytysja, ščo zvede taki sytuaciї do minimumu.

Nu, i v cilomu ce značno zbiľšyť dilovu aktyvnisť, adže pryšvydšyť ruh koštiv u kraїni.

Je odyn njuans

Zmina grafiku roboty SEP ne zobov’jazuje banky zminjuvaty svoї reglamenty provedennja plateživ, ce dobroviľno. Z inšogo boku, u peršyj deń roboty novoї systemy vsi 75 bankiv Ukraїny provodyly plateži za novym reglamentom, povidomljaje NBU.

Zagalom, za peršu dobu banky provely plateživ na 119 miľjardiv gryveń.

Tož, švydšve za vse, biľšisť bankiv skorystajeťsja novoju možlyvistju, oskiľky zbiľšennja obsjagiv provedenyh operacij može buty vygidnišym niž zarobitok na cij maleńkij komisiї.

V majbutńomu, SEP pracjuvatyme cilodobovo, v režymi 24/7.

Čytajte takož pro te, ščo z 25 ljutogo v obigu z’javylasja💸 Pislja 3 serpnja mižbankivśki rozrahunky možna bude zdijsnjuvaty majže cilodobovo — NBU (ONOVLENO) 1💸 Zavtra vvodjať v obig novu kupjuru 200 gryveń: jakyj vygljad maje nova banknota nova kupjura 200 gryveń.

📱 Čytajte Na chasi u Facebook i Twitter, pidpysujteś na kanal u Telegram.

Jakščo vy znajšly pomylku, buď laska, vydiliť fragment tekstu ta natysniť Ctrl Enter.

Dodaty komentar

Takyj e-mail vže zarejestrovano. Skorystujtesja Formoju vhodu abo vvediť inšyj.

Vy vkazaly nekorektni login abo paroľ

Vybačte, dlja komentuvannja neobhidno uvijty.
Šče
Vy čytajete sajt ukraїnśkoju latynkoju. Podrobyci v Manifesti
Hello. Add your message here.

Povidomyty pro pomylku

Tekst, jakyj bude nadislano našym redaktoram: