Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja

10 vystupiv TED iz 2018-go, jaki varto podyvytysja u 2019 roci

10 виступів TED із 2018-го, які варто подивитися у 2019 році

Kris Anderson — odyn z kuratoriv TED, i ščoroku vin obyraje najcikaviši rolyky. 2018-j ne stav vyključennjam — i oś jaki rolyky vin rekomenduje peregljanuty u 2019-mu
Кріс Андерсон — один з кураторів TED, і щороку він обирає найцікавіші ролики. 2018-й не став виключенням — і ось які ролики він рекомендує переглянути у 2019-му
Читати кирилицею

Speciaľni možlyvosti

Pročytaty vgolos
Zupynyty čytannja
Kontrastna versija
  Шанувальники TED (або будь-хто, хто прагне стати розумнішими та обізнанішими), повинні звернути увагу на вибір Андерсона щодо 10 кращих виступів TED 2018 року. Так ви гарантовано дізнаєтеся, як змінювати світ. Про переосмислення ролі та можливостей інтернету. У цій дальновидній розмові Ланьє відображає глобально трагічні, приголомшливо смішні у своїх помилках компанії, такі як Google і Facebook, створені в основі цифрової культури — і як ми можемо скасувати їхній вплив та домінування. Про економіку та процвітання. Як виглядатиме ідеальна та стабільна економіка? Як пончик, — відповідає економіст з Оксфорду Кейт Рауорт у цій інтригуючій розмові. Про мову показників та те, чи покращується стан справ у світі. Улюблений автор Білла Гейтса використовував дані, щоб зробити висновок, що, незважаючи на те, що ви можете бачити у вечірніх новинах, світ дійсно стає кращим. І якщо ми підходимо до проблем правильно, ми можемо зробити стан справ у світі ще кращим. Про найважливіші моральні проблеми сучасності. Людство не має дефіциту проблем. У цій доповіді оксфордський філософ і адвокат ефективного альтруїзму замислюється над важливими питаннями: Про заставу та те, як вона впливає на долю увязнених. У будь-яку ніч більше ніж 450 тисяч людей у ​​Сполучених Штатах перебувають у вязниці просто тому, що їм не вистачає грошей, щоб виплатити заставу, — починається цей виступ. Та чи має такий стан справ бодай щось спільне з поняттям справедливості та правосуддя? Про спільний вихід на каву з хейтерами. Коли Озлем Чекич була обрана у 2007 році стала першою жінкою-мусульманкою, яка працювала в парламенті Данії, її поштова скринька була затоплена листами з мовою ненависті. Спочатку вона її проігнорувала, але тоді вона сформулювала для себе радикальну ідею: чому не спробувати поспілкуватися з хейтерами і не запросити їх на каву? Про важливість того, аби слухати усіх, з ким ви не згодні. Вислуховування протилежних точок зору не змушує їх відкидати, — підкреслює Вуд у цьому відео. Для досягнення прогресу перед лицем негараздів нам потрібна справжня прихильність до глибшого розуміння наших протиріч. Про пошуки прибульців та іншопланетного життя. Якщо ви коли-небудь замислювалися, чому з мільярдами зірок на небі у нас немає постійних інопланетних відвідувачів, астроном Стівен Вуд пропонує переконану відповідь: насправді ми — єдині у Всесвіті. Про астрономію та обєкти з-поза меж Сонячної системи. Ще один TED-виступ для любителів астрономії та зірок. Розповідь про те, як Карен Дж. Мейч і її команда спробували дізнатися більше про Оумуамуа — перший виявлений міжзоряний обєкт, що проходить через нашу Сонячну систему. Чи є це корабель прибульців, залишки наднової зірки — а чи щось зовсім інше? Про штучний інтелект та людство. У своїй візіонерській доповіді компютерний вчений Кай-Фу Лі розповідає про те, як США і Китай ведуть глибоку революцію в освіті - і ділиться принципом того, як люди можуть процвітати в епоху штучного інтелекту, використовуючи емпатію та творчість:
08.02.2019,12:00
1
Unsplash

Šanuvaľnyky TED (abo buď-hto, hto pragne staty rozumnišymy ta obiznanišymy), povynni zvernuty uvagu na vybir Andersona ščodo 10 kraščyh vystupiv TED 2018 roku. Tak vy garantovano diznajetesja, jak zminjuvaty svit.

Pro pereosmyslennja roli ta možlyvostej internetu

U cij daľnovydnij rozmovi Lańje vidobražaje «globaľno tragični, prygolomšlyvo smišni u svoїh pomylkah kompaniї», taki jak Google i Facebook, stvoreni v osnovi cyfrovoї kuľtury — i jak my možemo skasuvaty їhnij vplyv ta dominuvannja.

Pro ekonomiku ta procvitannja

Jak vygljadatyme ideaľna ta stabiľna ekonomika? «Jak pončyk», — vidpovidaje ekonomist z Oksfordu Kejt Rauort u cij intrygujučij rozmovi.

Pro movu pokaznykiv ta te, čy pokraščujeťsja stan sprav u sviti

Uljublenyj avtor Billa Gejtsa vykorystovuvav dani, ščob zrobyty vysnovok, ščo, nezvažajučy na te, ščo vy možete bačyty u večirnih novynah, svit dijsno staje kraščym. I jakščo my pidhodymo do problem pravyľno, my možemo zrobyty stan sprav u sviti šče kraščym.

Pro najvažlyviši moraľni problemy sučasnosti

Ljudstvo ne maje deficytu problem. U cij dopovidi oksfordśkyj filosof i advokat «efektyvnogo aľtruїzmu» zamysljujeťsja nad važlyvymy pytannjamy:

Pro zastavu ta te, jak vona vplyvaje na dolju uv’jaznenyh

«U buď-jaku nič biľše niž 450 tysjač ljudej u ​​Spolučenyh Štatah perebuvajuť u v’jaznyci prosto tomu, ščo їm ne vystačaje grošej, ščob vyplatyty zastavu», — počynajeťsja cej vystup. Ta čy maje takyj stan sprav bodaj ščoś spiľne z ponjattjam spravedlyvosti ta pravosuddja?

Pro spiľnyj vyhid na kavu z hejteramy

Koly Ozlem Čekyč bula obrana u 2007 roci stala peršoju žinkoju-musuľmankoju, jaka pracjuvala v parlamenti Daniї, її poštova skryńka bula zatoplena lystamy z movoju nenavysti. Spočatku vona її proignoruvala, ale todi vona sformuljuvala dlja sebe radykaľnu ideju: čomu ne sprobuvaty pospilkuvatysja z hejteramy i ne zaprosyty їh na kavu?

Pro važlyvisť togo, aby sluhaty usih, z kym vy ne zgodni

«Vysluhovuvannja protyležnyh točok zoru ne zmušuje їh vidkydaty», — pidkresljuje Vud u ćomu video. «Dlja dosjagnennja progresu pered lycem negarazdiv nam potribna spravžnja pryhyľnisť do glybšogo rozuminnja našyh protyrič».

Pro pošuky prybuľciv ta inšoplanetnogo žyttja

Jakščo vy koly-nebuď zamysljuvalysja, čomu z miľjardamy zirok na nebi u nas nemaje postijnyh inoplanetnyh vidviduvačiv, astronom Stiven Vud proponuje perekonanu vidpoviď: naspravdi my — jedyni u Vsesviti.

Pro astronomiju ta ob’jekty z-poza mež Sonjačnoї systemy

Šče odyn TED-vystup dlja ljubyteliv astronomiї ta zirok. Rozpoviď pro te, jak Karen Dž. Mejč i її komanda sprobuvaly diznatysja biľše pro «Oumuamua» — peršyj vyjavlenyj mižzorjanyj ob’jekt, ščo prohodyť čerez našu Sonjačnu systemu. Čy je ce korabeľ prybuľciv, zalyšky nadnovoї zirky — a čy ščoś zovsim inše?

Pro štučnyj intelekt ta ljudstvo

U svoїj vizionerśkij dopovidi komp’juternyj včenyj Kaj-Fu Li rozpovidaje pro te, jak SŠA i Kytaj veduť glyboku revoljuciju v osviti – i dilyťsja pryncypom togo, jak ljudy možuť procvitaty v epohu štučnogo intelektu, vykorystovujučy empatiju ta tvorčisť:

Jakščo vy znajšly pomylku, buď laska, vydiliť fragment tekstu ta natysniť Ctrl Enter.

Dodaty komentar

Takyj e-mail vže zarejestrovano. Skorystujtesja Formoju vhodu abo vvediť inšyj.

Vy vkazaly nekorektni login abo paroľ

Vybačte, dlja komentuvannja neobhidno uvijty.

1 komentar

spočatku novi
za rejtyngom spočatku novi za hronologijeju
1

От би ще ТЕД давали вільну можливість перекладати їх відео і викладати в ютубі. А то на словах "знання варте поширення", а на ділі блокують відео переклади =(

Šče
Vy čytajete sajt ukraїnśkoju latynkoju. Podrobyci v Manifesti
Hello. Add your message here.

Povidomyty pro pomylku

Tekst, jakyj bude nadislano našym redaktoram: